Szybkozłącze do naczynia wzbiorczego ASK z zaworem rewizyjnym

Gwarantem bezpiecznej eksploatacji instalacji ciepłej wody użytkowej jest stosowanie różnych rozwiązań zapewniających ochronę przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Absolutną podstawę pod tym kątem stanowi montaż naczynia wzbiorczego – przeznaczona do niego szybkozłączka ASK z zaworem rewizyjnym jest dostępna w tej ofercie AFRISO. Jesteśmy doświadczonym producentem elementów hydraulicznych, dlatego zawsze gwarantujemy najwyższą ich jakość. Produkty z poniższego katalogu mogą być stosowane w systemach c.w.u. dzięki posiadaniu atestu PZH – zapraszamy do ich zamawiania.

Jaką funkcję pełni szybkozłącze do naczynia wzbiorczego?

Jedną z konsekwencji podnoszenia temperatury wody jest wzrost jej objętości. Zjawisko występuje nieustannie w instalacjach c.w.u., stanowiąc dla nich poważne zagrożenie, gdyż prowadzi do zwiększenia ciśnienia. W celu jego obniżania stosuje się naczynia wzbiorcze – wpięte do systemu odbierają nadmiar cieczy. Gdy jej temperatura spadnie, a wraz z nią objętość, ponownie wraca do obiegu.

W powyższym układzie niezwykle ważne funkcje spełnia szybkozłącze hydrauliczne ASK do wzbiornika. Łączy go z instalacją c.w.u. i jednocześnie ułatwia jego konserwację czy okresową kontrolę stanu technicznego. Jest wyposażone w dwa główne zawory – rewizyjny do odcinania przepływu cieczy oraz spustowy, służący do opróżniania naczynia wzbiorczego. Co bardzo istotne, pierwszy z nich znajduje się pod kapturkiem z opcją montażu plomby, która stanowi zabezpieczenie przed dostępem osób niepowołanych.

Każde znajdujące się w naszej ofercie szybkozłącze hydrauliczne ASK do wody zostało zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie upraszczać proces odłączania wzbiornika – można to zrobić bez konieczności opróżniania całej instalacji. Oprócz tego jest przystosowane do pracy w trudnych warunkach, typowych dla systemów c.w.u., znosząc wysokie temperatury oraz bardzo duże ciśnienia.

Nasze szybkozłącza z zaworem rewizyjnym ASK spełniają najwyższe standardy jakości

Dzięki ogromnemu doświadczeniu w branży doskonale wiemy, jak przygotowywać solidne i bezpieczne w użytkowaniu akcesoria hydrauliczne. Nasze wyposażone w zawory rewizyjne szybkozłącza ASK do naczyń wzbiorczych spełniają rygorystyczne wymagania normy PN-EN 12828 – wykonane z mosiądzu cechują się ponadprzeciętną żywotnością.

Zapraszamy więc do zamawiania tych elementów ułatwiających obsługę wzbiorników gromadzących nadmiar wody w instalacjach c.w.u. Ofertę kierujemy zarówno do profesjonalnych instalatorów, jak i osób prywatnych. Wszystkim zainteresowanym zapewniamy wsparcie przy wyborze szybkozłączy ASK z zaworami rewizyjnymi – zapraszamy do kontaktu z doradcami AFRISO!

 

Mogą Cię zainteresować również inne grupy bezpieczeństwa: