Grupa bezpieczeństwa zasobnika C.W.U. ASB

AFRISO dostarcza najlepsze na rynku rozwiązania dla instalacji z ciepłą wodą użytkową, w tym służące do zabezpieczania podłączonego do niej zbiornika. Grupa bezpieczeństwa zasobnika c.w.u. ASB, dostępna w poniższej ofercie, została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w systemach zamkniętych podgrzewaczy. Dzięki obecności specjalnych zaworów chroni je przed nadmiernym, groźnym dla ich sprawności wzrostem ciśnienia. Sprzedajemy produkty wyłącznie najwyższej jakości, które zostały dopuszczone do użytku po przejściu rygorystycznych badań UDT – zapraszamy do ich zamawiania.

Jakie funkcje spełnia grupa bezpieczeństwa zbiornika c.w.u. ASB?

Dzięki wyposażeniu tych urządzeń m.in. w manometr oraz różne zawory bezpieczeństwa dla zbiorników c.w.u. ASB zamontowane w pobliżu zasobników pełnią wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim grupy te chronią instalację ciepłej wody użytkowej przed nadmiernym wzrostem ciśnienia, obniżając je po przekroczeniu bezpiecznego poziomu. Jednak oprócz tego służą m.in. do:

  • odpowietrzania całego systemu,
  • zamykania przepływu cieczy (zawór odcinający),
  • monitorowania oraz ręcznego kontrolowania ciśnienia.

Wszystkie produkty AFRISO przechodzą rygorystyczne testy szczelności, które stanowią podstawę dopuszczenia ich do sprzedaży. Wysokie bezpieczeństwo zasobników ciepłej wody ASB jest także gwarantowane dzięki odlewanym obudowom grupy zaworów chroniących zbiorniki i podgrzewacze c.w.u. – wyeliminowanie najsłabszych punktów w postaci połączeń.

Jak zamontować grupę bezpieczeństwa zasobnika c.w.u. ASB?

Bardzo istotne jest to, aby grupa odpowiedzialna za bezpieczeństwo zasobnika c.w.u. ASB była prawidłowo zainstalowana. Należy ściśle stosować się do zaleceń montażowych, zwracając szczególną uwagę na:

  • kierunek przepływu ciepłej wody, który musi być zgodny ze strzałką wytłoczoną na korpusie,
  • usunięcie wszelkich zaworów znajdujących się pomiędzy urządzeniem a zbiornikiem,
  • czystość instalacji, która przed montażem powinna być przepłukana.

Zapraszamy do zamawiania zaworów bezpieczeństwa c.w.u. ASB

Już dziś skorzystaj z oferty AFRISO, zamawiając sprzęt, dzięki któremu zadbasz o wysokie bezpieczeństwo zbiorników ciepłej wody ASB. Dostarczamy grupy zaworów do zasobników c.w.u. spełniające rygorystyczne wymogi UDT, a do tego dopuszczone do użytku przez PZH i zgodne z wymaganiami europejskiej dyrektywy certyfikacji CE. W razie dodatkowych pytań gorąco zachęcamy do kontaktu – zapewniamy profesjonalne wsparcie techniczne, w tym kompleksową pomoc przy wyborze urządzeń.

 

Sprawdź również inne grupy bezpieczeństwa: