Złączki zaciskowe do rur miedzianych

W tej kategorii oferujemy wysokiej klasy złączki zaciskowe do rur miedzianych. Artykuły sprzedajemy w atrakcyjnych cenach - mamy śrubunki różnych długościach i wersjach przyłączy. Rekomendowane połączenia samozaciskowe znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji, zarówno nowych, jak i modernizowanych. Wszystkie kształtki AFRISO zostały zaprojektowane i wykonane na podstawie właściwych norm dotyczących budowy oraz jakości wykorzystanych materiałów. Jeśli szukasz solidnych złączy z miedzi – ta kategoria asortymentowa spełni Twoje oczekiwania!

Złączki samozaciskowe do rur miedzianych – zastosowanie

Proponowane złączki samozaciskowe do rur miedzianych znajdują zastosowanie przede wszystkim w instalacjach olejowych, grzewczych i kanalizacyjnych. Ich nadrzędnym zadaniem jest łączenie ze sobą dwóch przewodów znajdujących się w systemie. Śrubunki tworzą mocne i szczelne połączenia zaciskowe, dzięki którym cały skręcany układ działa bezawaryjnie i bezpiecznie przez wiele lat. Ten rodzaj armatury stanowi także niezbędny element instalacji wody pitnej i użytkowej i systemów podłogowego ogrzewania.

Samozaciskowe złączki mosiężne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie zachodzi proces cyrkulacji zimnej i ciepłej wody oraz przepływ agresywnych mediów. Wymaga to użycia solidnych elementów mocujących – takich jak artykuły AFRISO. Złącze zaciskowe do rur miedzianych zapewnia skuteczne przejście między przewodami. Za pomocą tych kształtek tworzone są trwale połączenia w infrastrukturze rurociągowej.

Dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym złączka zaciskowa do miedzi wykorzystywana jest również w instalacjach gazowych i hydraulicznych wymagających okresowej konserwacji i kontroli, w ramach których należy wymieniać poszczególne podzespoły celem ich technicznej legalizacji.

Właściwości i zalety miedzianych połączeń zaciskowych

Oferowane połączenia zaciskowe rur miedzianych cechuje:

  • duża mechaniczna wytrzymałość,
  • wysoka odporność na pękanie,
  • niski stopień ścieralności.

Kształtki miedziane zaciskowe dostępne są w szerokim zakresie średnic i wielu kombinacjach gwintów.

Co warto wiedzieć o złączkach zaciskowych do rur miedzianych?

Śrubunki miedziane AFRISO mają mocny gwint i wzmocnione ścianki. Dzięki temu złączki są odporne na szkodliwe działanie różnych substancji. Ten typ gwintowanej kształtki składa się z dwóch zasadniczych części: korpusu i nakrętki. Zastosowana do ich produkcji wysokogatunkowa miedź powoduje, że połączenia mają dobre właściwości antykorozyjne. Ponadto, mosiężny podzespoły są neutralne z punktu widzenia jakości wody pitnej.

W ciągłej dystrybucji mamy samozaciskowe złącza z różnymi rozmiarami gwinta zewnętrznego (od G1/8 do G1), długości (od 16 do 52,5 mm), które pasują do rur o średnicy od 4 do 28 mm. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień. Proponowane kształtki/złączki to gwarancja bezpiecznych połączeń i długiej bezawaryjnej eksploatacji!

Sprawdź również inne nasze produkty: elementy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, manometry i akcesoria do manometrów, termometry, elektroniczne urządzenia pomiarowe.