Temperaturowy zawór ochronny kotła TAS

Temperaturowy zawór ochronny kotła TAS

Temperaturowy zawór ochronny kotła TAS

W celu zmniejszania ryzyka wystąpienia poważnej awarii instalacji grzewczej należy stosować rozwiązania ograniczające nadmierny wzrost temperatury w zasilającym ją piecu. Taką funkcję ochronną pełnią dostępne w naszym sklepie internetowym schładzające zawory TAS. Zostały zaprojektowane z myślą o zabezpieczaniu temperaturowym kotłów na paliwa stałe, które wyposażone są w wężownicę do chłodzenia wody lub urządzenie odpowiedzialne za jej podgrzewanie. Zapraszamy do zapoznania się z ich pełną specyfikacją techniczną i zakupu bezpośrednio od producenta, firmy AFRISO!

Podstawowe parametry techniczne zaworów ochronnych TAS do kotłów CO

Wszystkie nasze urządzenia TAS, odpowiedzialne za temperaturowe zabezpieczenie kotła CO, są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mają m.in. korpus z mosiądzu oraz sprężynę ze stali nierdzewnej, znajdującą się wewnątrz schładzającego zaworu ochronnego. Ich najważniejszych elementem jest tuleja pomiarowa wkręcana w króciec wody zasilającej instalację grzewczą. Została wyposażona w dwa miedziane czujniki temperatury, które w celu wydłużenia ich żywotności mają wzmocnienie w postaci metalowej osłonki.

Wszystkie zabezpieczania tego typu, dostępne w ofercie producenta AFRISO, spełniają rygorystyczne wymogi normy jakości PN-EN 14579. Dzięki temu każdy schładzający, temperaturowy zawór ochronny kotła TAS jest zarówno skuteczny w działaniu, jak i wyjątkowo trwały – obejmujemy je aż 3-letnią gwarancją.

Zasada działania zaworów temperaturowych TAS do instalacji grzewczych

Zamontowana w tulei pomiarowej para czujników temperaturowych jest stale zanurzona w czynniku roboczym podgrzewanym wewnątrz kotła. Są elementami termostatycznymi, które po osiągnięciu granicznej dla nich temperatury powodują otwarcie zaworu ochronnego TAS. W konsekwencji uruchomienia tego zabezpieczenia rozpoczyna się proces schładzający ciecz znajdującą się w piecu. Dochodzi do jej wymieszania z zimną wodą pobieraną bezpośrednio z sieci.

Zamów zawór schładzający TAS do kotła na paliwa stałe

Już dziś skorzystaj z oferty przygotowanej przez AFRISO i zamów certyfikowane temperaturowe zabezpieczenie TAS do pieców na paliwa stałe. Stosowanie tych schładzających zaworów ochronnych zmniejsza ryzyko uszkodzenia kotła w wyniku przegrzania, co przekłada się na wydłużenie jego żywotności. Jednocześnie znacząco spada zagrożenie nadmiernego wzrostu ciśnienia w instalacji grzewczej. Pamiętaj, że ich montaż należy wykonywać zgodnie z dołączoną instrukcją i najlepiej zostawić go w rękach specjalistów z odpowiednim doświadczeniem.

Zachęcamy do kontaktu w przypadku dodatkowych pytań dotyczących tych urządzeń. Omówimy wszystkie związane z nimi szczegóły techniczne i zapewnimy profesjonalne wsparcie w wyborze.