Filtry olejowe do oleju opałowego

Prezentujemy szeroką gamę urządzeń filtrujących do pieca na olej opałowy. W asortymencie produktów AFRISO znajdziesz filtry olejowe jednorurowe i dwururowe. Mamy podzespoły z wkładem plastikowym, stalowym i filcowym. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, zawsze otrzymasz artykuł spełniający wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa i zgodne z obowiązującymi standardami jakości dla tej kategorii produktowej. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

Zastosowanie filtrów olejowych do oleju opałowego

Prezentowane filtry do oleju opałowego mają za zadanie skuteczne usuwanie zanieczyszczeń stałych z paliw:

  • lekkich (DIN 51603‑1, PN‑C‑96024),
  • napędowych (PN‑EN 590),
  • biopaliw (PN‑EN 14213),
  • biodiesli (PN‑EN 14214) o maksymalnej zawartości 20% dodatków roślinnych (FAME).

W zależności od sposobu ułożenia przewodów olejowych łączących zbiornik oleju z palnikiem piecem stosuje się urządzenia do opału dla systemów dwururowych, jednorurowych klasycznych lub z powrotem.

Filtry jedno- i dwururowe do oleju opałowe – budowa i parametry

Oferowane filtry olejowe jednorurowe i dwururowe z wkładem plastikowym, stalowym, filcowym wyposażone są w odstojnik wykonany z przeźroczystego wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. W katalogu są modele z przyłączami gwintowanymi lub na złączki zaciskowe do rur o średnicy zewnętrznej 8 lub 10 mm. W zestawie znajduje się uchwyt z niezbędnymi elementami montażowymi.

Wszystkie urządzenia mają szybkozamykający się zawór odcinający na przewodzie zasilającym. Dodatkowo filtr oleju opałowego jednorurowy z powrotem oraz przeznaczony do pieca z systemem dwururowym jest wyposażony w zawór zwrotny.

Filtr do pieca na olej opałowy z wkładem plastikowym, stalowym, filcowym jest wodoszczelny w przypadku zalania pomieszczenia do wysokości 10 metrów słupa wody. W ofercie AFRISO znajdziesz również wkłady do filtrów olejowych i części zamienne.

Jednorurowe filtry olejowe z doprowadzeniem strumienia powrotnego

Sprzedawane filtry olejowe z powrotem wyposażone są w trojakiego rodzaju zawory:

  • szybkozamykający odcinający na zasilaniu,
  • zwrotny (utrzymujący ciśnienie) na powrocie,
  • odpowietrzający.

W systemie jednorurowym z doprowadzeniem strumienia powrotnego występuje tylko jeden przewód do palnika pieca. Niewykorzystany olej jest przetłaczany do opałowego układu filtrującego, a następnie odprowadzany na stronę ssącą. Zawór w automatycznym odpowietrzniku oleju opałowego pozwala na dokonanie dezaeracji przy uruchamianiu instalacji na opał lub w sytuacji, kiedy nastąpiło opróżnienie przewodu.

Filtry olejowe do opału z powrotem można stosować jedynie wówczas, gdy temperatura paliwa nie przekracza 40°C, a ciśnienie ssania/pracy wynosi odpowiednio maksymalnie 0,5/6 barów.

Sprawdź również inne produkty dostępne w ofercie AFRISO: osprzęt zbiornika oleju opałowego, dysze do palników olejowych, kompensatory ciśnienia oleju opałowego, zestawy do pomiaru ciśnienia w palniku.