Odpowietrzniki automatyczne pionowe

W tym dziale oferujemy nowej generacji odpowietrzniki pionowe automatyczne PrimoVent do kaloryferów/grzejników oraz instalacji chłodzących typu zamkniętego. Produkty są wyposażone w system Aquastop, chroniący pomieszczenia przed zalaniem. W katalogu znajdują się również modele z fabrycznie wyposażonym zaworem stopowym, umożliwiającym łatwą wymianę oraz konserwację bez konieczności spuszczania medium roboczego. Sprzedawane artykuły to wysokiej jakości konstrukcje, zapewniające skuteczne i sprawne odpowietrzanie układów C.O.

Odpowietrznik automatyczny PrimoVent z Aquastop i zaworem spustowym — budowa i zastosowanie

Prezentowany odpowietrznik automatyczny do grzejnika/kaloryfera pionowy PrimoVent służy do ciągłego usuwania zalegającego powietrza w trakcie pracy zamkniętych układów grzewczych zgodnie z normą PN-EN 12828. Armatura zapobiega w ten sposób przed zapowietrzeniem oraz korozją. Zawór stopowy umożliwia odłączenie odpowietrznika od instalacji bez konieczności jej opróżniania.

Obudowa produktu wykonana jest z mosiężnego korpusu, a wewnętrzne elementy wyprodukowano z wysokogatunkowego tworzywa. W środku urządzenia zlokalizowany został polimerowy pływak z opatentowanym kształtem, który zapewnia minimalny efekt kapilarny. Pod wpływem nagromadzonego powietrza opada w dół, otwierając otwór wentylacyjny. Na szczycie automatycznego pionowego odpowietrznikaPrimoVent do kaloryfera/grzejnika znajduje się nakrętka zaworu powietrznego. Urządzenie PrimoVent zostało wyposażone w innowacyjny system Aquastop.

Pionowy automatyczny odpowietrznik z systemem Aquastop — jak działa?

Oferowany pionowy automatyczny odpowietrznik z Aquastop to system do zabezpieczania przed wyciekiem medium grzewczego z instalacji w sytuacji, gdyby otwór wentylacyjny utracił swoją szczelność. Specjalnie zaprojektowane podkładki podczas kontaktu z medium grzewczym pęcznieją, zwiększając objętość, co skutkuje zablokowaniem wylotu zaworu, zabezpieczając w ten sposób przed zalaniem. Gdy w urządzeniu pojawi się ponownie powietrze i uszczelki wyschną, automatycznie zmniejszają one objętość.

Odpowietrzniki pionowe PrimoVent są zalecane do montażu na grzejnikach i kaloryferach w pomieszczeniach mieszkalnych, handlowych i produkcyjnych, gdzie ewentualny wyciek wody mógłby spowodować znaczne szkody materialne.

Zawory stopowe do automatycznych odpowietrzników pionowych

W katalogu AFRISO dostępne są także zawory stopowe do odpowietrzników pionowych PrimoVent z systemem Aquastop. Ten typ urządzeń składa się z mosiężnej obudowy zakończonej gwintem zewnętrznym i wewnętrznym. Wewnątrz korpusu znajduje się element blokujący przepływ medium grzewczego, który wykonany jest z tworzywa sztucznego. Ten produkt umożliwia łatwą jego wymianę i konserwację bez konieczności opróżniania medium z grzejnika czy kaloryfera.