Separatory zanieczyszczeń i powietrza FAR

Urządzenia pracujące w instalacjach grzewczych są nieustannie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia gromadzące się w medium transportującym ciepło. Usuwając je, można wydłużyć żywotność m.in. pomp CO i w tym celu warto stosować separatory zanieczyszczeń FAR dostępne w poniższej ofercie sklepu internetowego firmy AFRISO. Sprzedajemy je także w wersjach przeznaczonych do odseparowywania pęcherzyków powietrza, które znajdują zastosowanie zarówno w systemach centralnego ogrzewania, jak i chłodniczych. Wszystkie spełniają najwyższe standardy jakości, są odporne na pracę w trudnych warunkach i przede wszystkim skuteczne w działaniu – zapraszamy do ich zamawiania!

Gdzie w systemach CO montuje się separatory FAR i jak je konserwować?

Urządzenia te zawsze powinny znajdować się możliwie najbliżej kotła CO, natomiast konkretne miejsce montażu zależy od ich rodzaju. Aby separatory powietrza FAR prawidłowo spełniały swoją funkcję, muszą być wpięte na przewodzie zasilającym centralne ogrzewanie. Podgrzana woda jest nim kierowana do kaloryferów czy instalacji podłogowej, a więc ma tam najwyższą temperaturę i w konsekwencji zawiera dużo pęcherzyków z tlenem. Wyjątkiem jest system chłodniczy, gdzie urządzenie separujące musi znajdować się przed wejściem powrotnym dla medium. Z kolei separator zanieczyszczeń CO należy montować w miejscu, w którym woda powraca do kotła. W punkcie tym jest najbrudniejsza, gdyż zdążyła okrążyć całą instalację grzewczą.

Pod kątem konserwacji, w obu przypadkach ma ona dokładnie taki sam cel. Każdy powyższy separator centralnego ogrzewania FAR, w tym usuwający powietrze, zawiera wkład filtrujący zanieczyszczenia. Z biegiem czasu zapycha się, dlatego podlega okresowemu czyszczeniu. Tę czynność serwisową należy wykonywać zgodnie z instrukcją obsługi i przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności.

Duży wybór separatorów centralnego ogrzewania FAR w ofercie sklepu AFRISO

Jako doświadczony producent wyposażenia do systemów CO, przygotowaliśmy szeroką ofertę urządzeń separujących FAR. Sprzedajemy zarówno modele przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń lub pęcherzyków powietrza z instalacji centralnego ogrzewania, jak i urządzenia łączące obie te funkcje w jednym zaworze. Poszczególne ich wersje różnią się od siebie m.in. średnicą gwintów oraz formą przyłącza, które może być stałe bądź ruchome.

Wszystkim zainteresowanym zakupem tych urządzeń chroniących pompy CO przed uszkodzeniem, zapewniamy profesjonalne wsparcie w wyborze. Gwarantujemy także ekspresową dostawę separatorów zanieczyszczeń i powietrza FAR do instalacji centralnego ogrzewania – zachęcamy do składania zamówień.