Miarkownik ciągu FR 1

Miarkownik ciągu FR 1

Miarkownik ciągu FR 1

Efektywność procesu spalania w kotłach CO na paliwa stałe w dużej mierze zależy od ilości dostarczanego do nich tlenu. Za jej kontrolę mogą odpowiadać miarkowniki ciągu kominowego FR 1, dostępne w poniższej ofercie naszego sklepu internetowego. W AFRISO sprzedajemy certyfikowane urządzenia, które automatycznie uchylają lub przymykają klapkę popielnika, zależnie do temperatury wody podgrzewanej w piecu. Są proste w montażu oraz eksploatacji, a do tego cechują się ponadprzeciętną żywotnością. Zapoznaj się z parametrami tych regulatorów przepływu powietrza i już dziś zamów wybrane modele!

Jak działają miarkowniki ciągu powietrza do pieca CO?

Najważniejszym elementem miarkowników FR 1 jest termostat zamontowany wewnątrz mosiężnej tulei, którą wkręca się w płaszcz wodny kotła CO. Oprócz tego regulatory ciągu powietrza do pieca na paliwa stałe składają się z:

  • dźwigni,
  • łańcuszka poruszającego klapą popielnika w celu regulacji przepływu w przewodzie kominowym,
  • pokrętła do ustawienia pożądanej temperatury pracy (zakres od 30 do 90°C).

Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta. Jeśli woda podgrzeje się ponad ustalony poziom, miarkownik przymknie klapkę w piecu, ograniczając ciąg powietrza. W sytuacji odwrotnej, gdy temperatura spadnie poniżej określonej wartości, dopływ tlenu do paleniska zostanie zwiększony.

Co bardzo istotne, regulator FR1 kontroluje proces spalania paliwa stałego poprzez płynną regulację przepływu w przewodzie kominowym. Może być stosowany wyłącznie z kotłami CO na paliwa stałe i musi być zamontowany w miejscu przeznaczonym dla niego przez producenta.

Regulator ciągu powietrza wymaga wstępnej kalibracji

Pamiętaj, że do poprawnego działania tego regulatora wymagane jest przeprowadzenie kalibracji bezpośrednio po zamontowaniu. Po połączeniu z klapką popielnika i wkręceniu termostatu do pieca miarkownik ciągu ustaw na 60°C, korzystając z pokrętła. Następnie poczekaj, aż woda znajdująca się w kotle CO zostanie podgrzana do powyższej temperatury i ustabilizuje się na jej poziomie. Gdy do tego dojdzie, wystarczy wyregulować długość łańcuszka regulatora FR 1 tak, aby element ograniczający dopływ powietrza do przewodu kominowego był odchylony o około 2 mm.

W trakcie eksploatacji zaleca się od czasu do czasu przeprowadzać kontrolę stopnia otwarcia klapki popielnika pieca CO. W razie stwierdzenia nieprawidłowości należy odpowiednio skrócić lub wydłużyć łańcuszek miarkownika ciągu.

Zamów wysokiej jakości miarkownik ciągu powietrza FR 1 do pieca CO!

Jeśli szukasz prostego w obsłudze, niedrogiego i jednocześnie bardzo skutecznego urządzenia do kontroli procesu spalania w kotle CO, już dziś skorzystaj z oferty naszej firmy AFRISO. Zamów regulator ciągu kominowego FR 1 i skorzystaj z naszego profesjonalnego wsparcia technicznego w zakresie jego montażu oraz eksploatacji. Sprzedajemy wyłącznie sprawdzone miarkowniki regulujące ilość powietrza dopływającego do paleniska pieca. Są wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury i objęte bardzo długą gwarancją, co stanowi potwierdzenie ich najwyższej jakości.