Sprzęgła hydrauliczne ocieplone BLH

AFRISO to doświadczony producent armatury oraz przyrządów sterujących do instalacji CO, dostarczający najnowocześniejsze rozwiązania spełniające rygorystyczne normy jakości. W poniższej ofercie prezentujemy profesjonalne sprzęgła hydrauliczne ocieplone BLH z rozdzielaczem. Znajdują szerokie zastosowanie w systemach grzewczych, składających się wiele obiegów obsługiwanych przez oddzielne pompy. Optymalizują ich pracę i jednocześnie przyczyniają się do obniżenia kosztów ogrzewania. Współpracują zarówno z klasycznymi instalacjami z piecami centralnego ogrzewania, jak i podłogówkami, jeśli są zgodne z normą PN-EN 12828. Zapraszamy do zapoznania się z ich specyfikacją techniczną i zamawiania wybranych.

Jak działają ocieplone sprzęgła hydrauliczne BLH do pieców CO?

Element ten jest łącznikiem obiegów odpowiedzialnych za rozprowadzanie ciepła po budynku z tymi, które dostarczają je ze źródła, czyli pieca. Ponieważ wnętrze ocieplonych sprzęgieł hydraulicznych BLH jest puste, rozdzielacz może zmieniać kierunki przepływu czynników grzewczych wykorzystywanych w obrębie systemu. Taka konstrukcja umożliwia równoważenie ciśnień np. w instalacji podłogowej, co stanowi podstawową funkcję tych urządzeń. Inną, równie istotną, jest podnoszenie lub obniżanie temperatury medium kierowanego do grzejników, lub powracającego do jego źródła – płyny mogą mieszać się ze sobą.

Przeznaczone do pieca i podłogówki sprzęgło hydrauliczne ocieplone BLH z rozdzielaczem jest wyposażone między innymi w:

  • automatyczny zawór odpowietrzający oraz manualny do spuszczania zanieczyszczeń,
  • dwuczęściową izolacją cieplną,
  • termometry.

Dlaczego warto korzystać z ocieplonego sprzęgła hydraulicznego BLH?

Zastosowanie tych urządzeń w instalacji CO, w tym podłogówce, zwiększa efektywność jej działania i stale utrzymuje ją na optymalnym poziomie. Oprócz tego podłączone do pieca hydrauliczne sprzęgła ocieplone BLH z rozdzielaczami przyczyniają się m.in. do:

  • znaczącego zmniejszenia strat ciepła i tym samym obniżenia kosztów ogrzewania,
  • wydłużenia żywotności pomp dzięki usprawnieniu procesu usuwania zanieczyszczeń z czynnika grzewczego,
  • zwiększenia bezpieczeństwa systemu centralnego ogrzewania – automatyczne odpowietrzanie.

Nasze urządzenia są zaprojektowane i wykonane z najwyższą precyzją. W procesie produkcji używamy wyłącznie najlepszych materiałów, odpornych na wilgotne środowisko, z którym mają stały kontakt. Po więcej informacji na temat tych hydraulicznych sprzęgieł ocieplonych BLH z rozdzielaczami do pieców CO i podłogówek zapraszamy do kontaktu z doradcą AFRISO. Odpowiemy na wszystkie pytania oraz zapewnimy profesjonalne wsparcie techniczne w wyborze. Zachęcamy także do składania zamówień – gwarantujemy szybką realizację!