Siłowniki elektryczne ARM ProClick

W instalacjach grzewczych i chłodzących bardzo często wykorzystuje się zawory trój- oraz czterodrogowe, które spełniają dwie podstawowe funkcje: służą do mieszania medium, bądź zmiany kierunku jego przepływu. Sterowanie nimi może odbywać się ręcznie, ale coraz częściej stosowane są rozwiązania automatyzujące ten proces.

Właśnie do tego służą elektryczne siłowniki ARM dostępne w ofercie firmy AFRISO. Sprzedajemy wiele przemysłowych modeli śrubowych w wersji proporcjonalnej oraz 2- i 3-punktowej. Są niezwykle wytrzymałe, a przy tym wyposażone w innowacyjny system ProClick, który maksymalnie upraszcza proces ich montażu. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać oraz jak dobrać je do konkretnego zastosowania!

Czym są i jak działają siłowniki elektryczne ARM ProClick?

Urządzenia te są przystosowane do współpracy ze sterownikami, które automatycznie kontrolują proces mieszania bądź przekierowywania medium roboczego. Elektryczne siłowniki śrubowe ARM ProClick montuje się bezpośrednio na zaworze przemysłowej instalacji grzewczej lub chłodzącej. Zarówno w wersji wielopunktowej, jak i proporcjonalnej są one wyposażone w pokrętło z czytelną skalą przedstawiającą poziom otwarcia/zamknięcia (pokazują także kierunek poprzez zapalenie odpowiedniej diody LED). Dzięki temu w razie potrzeby mogą być także obsługiwane ręcznie. Dostępne w naszej ofercie modele są w stanie obracać zaworami z maksymalną siłą wynoszącą 6 Nm.

Co wyróżnia system ProClick w siłownikach elektrycznych ARM?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wszystkie dostępne w ofercie urządzenia mają mechanizm ProClick. Dzięki temu 2-, 3-punktowe oraz proporcjonalne siłowniki elektryczne przemysłowe można zamontować w zaledwie trzech prostych krokach. Wszystko to bez konieczności używania narzędzi. Wystarczy wykonać poniższe czynności.

  1. Demontaż pokrętła na zaworze zgodnym z powyższym systemem.
  2. Nałożenie urządzenia.
  3. Zblokowanie siłownika śrubowego poprzez dociskanie go aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia.

Jak dobrać elektryczny siłownik ARM ProClick?

Dostępne w naszej ofercie urządzenia ARM ProClick różnią się od siebie m.in. czasem otwierania zaworu oraz napięciem zasilania. Jednak wybierając konkretny przemysłowy elektryczny siłownik śrubowy, musisz zwrócić uwagę także na jego wersję. Do wyboru są modele:

  • 2-punktowe – przeznaczone do realizacji funkcji zmiany kierunku przepływu czynnika roboczego w instalacji grzewczej lub chłodzącej,
  • 3-punktowe – automatyzują proces mieszania medium,
  • proporcjonalne – są uniwersalne, mogą realizować jedno z powyższych zadań (zostały wyposażone w pokrętło umożliwiające zmianę napięcia dostarczanego sygnału sterującego oraz czasu otwarcia zaworu).

Postaw na certyfikowane, elektryczne siłowniki ARM ProClick!

Sprzedawane przez firmę AFRISO urządzenia sterujące pracą zaworów są zgodne z unijnymi dyrektywami LVD, EMC oraz RoHS II. Elektryczne siłowniki przemysłowe ARM ProClick mogą być eksploatowane przez bardzo długi czas bez konieczności ich konserwacji. Zapoznaj się z modelami śrubowymi 2-, 3-punktowymi oraz proporcjonalnymi i już dziś zamów wybrane!