Czujniki i sensory temperatury do elektronicznych mierników temperatury

Oferujemy różne rodzaje czujników temperatury do elektrycznych mierników temperatury. Mamy modele igłowe, kontaktowe, a także przeznaczone do pomiaru otoczenia, gazów i płynów. To wysokiej klasy urządzenia do mierzenia zróżnicowanych mediów roboczych i powierzchni. Precyzja, dokładność, powtarzalność odczytu, bezpieczeństwo oraz wygoda użytkowania to najważniejsze zalety tych specjalistycznych akcesoriów. Te atrybuty powodują, że sensory znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki. Zapraszamy do zapoznania się z kartami i parametrami technicznymi czujek, które sprzedajemy w atrakcyjnych cenach.

Czujniki temperatury igłowe — specjalistyczne mierniki pomiarowe do mediów miękkich

Prezentowane czujniki temperatury igłowe to sensory przeznaczone do mierzenia stopni Celsjusza różnych rodzajów mediów miękkich. Czujki zostały wyposażone w spiralny przewód, który podczas czynności pomiarowych zapewnia większą elastyczność w trudno dostępnych miejscach, zapewniając komfort użytkowania. Analizatory z uniwersalną elektryczną wtyczką typu K mają solidną konstrukcję, która sprawdzi się trudnych środowiskach pracy, gwarantując odczyty o wysokim stopniu stabilności, dokładności i powtarzalności. Czujniki igłowe mają głowicę pomiarową wykonaną z wysokogatunkowej stali nierdzewnej z uszczelnioną silikonową końcówką, co gwarantuje wodoszczelność oraz umożliwia łatwość czyszczenia i sterylizacji mierników.

Czujniki kontaktowe — profesjonalne sensory do pomiaru temperatury różnych powierzchni

Do pomiaru temperatury różnych powierzchni służą czujniki kontaktowe (zwane także stykowymi lub powierzchniowymi). Ten rodzaj sensorów pomiarowych wymaga fizycznego przyłożenia czujki do materiału (przedmiotu, obiektu). Wyróżnia się dwa podstawowe typy tych mierników:

  • rezystancyjne — w których czujki są wykonane z precyzyjnych elementów metalowych (zazwyczaj platyny),
  • termopary — to sensory termo elektryczne wyróżniające się prostotą budowy, wysoką trwałością, szybkim czasem odczytu.

Oferowane czujniki temperatury kontaktowe zostały zaprojektowane do pomiaru na prostych oraz zakrzywionych i nierównych podłożach. Ten rodzaj urządzeń pozwala na mierzenie stopni Celsjusza powierzchni maszyn przemysłowych, obudów łożysk tocznych, urządzeń AGD, modułów elektronicznych, rolek i bel papierowych w drukarniach itp. Czujniki pomiarowe do mierników kontaktowych  często realizują kontrolę stanu parku maszynowego oraz przebieg procesów produkcyjnych.

Czujniki do mierzenia temperatury gazów, płynów i otoczenia

W katalogu Afriso znajdują się również czujniki temperatury gazu i płynów oraz sensory do pomiaru termicznego otoczenia zewnętrznego. Solidna konstrukcja i precyzja odczytów tych mierników sprawiają, że są one wykorzystywane w przemyśle, handlu, nauce, i wszędzie tam, gdzie konieczna jest dokładna analiza. Czujniki do gazów i płynów to profesjonalne sensory przydatne w takich sektorach, gałęziach i obszarach gospodarki narodowej, jak:

  • przemysł spożywczy i przetwórstwo żywności,
  • ciepłownictwo,
  • branża chemiczna,
  • klimatyzacja i chłodzenie,
  • obróbka tworzyw sztucznych,
  • motoryzacja (pomiar spalin).

Czujka temperatury gazów, płynów i otoczenia to uniwersalny sensor do mierzenia stopni Celsjusza wielofunkcyjnego zastosowania.

Czujniki temperatury igłowe, kontaktowe, do gazów, płynów — postaw na Afriso, sprawdzonego dostawcę specjalistycznych mierników

W przemyśle, handlu, usługach, badaniach naukowo-laboratoryjnych kluczowym parametrem fizycznym wymagającym mierzenia jest temperatura. Jej wysokość bezpośrednio wpływa na zachodzące procesy w wielu środowiskach pracy ludzi i maszyn. Jej pomiar może być realizowany wieloma metodami oraz urządzeniami. W zależności od interakcji między analizowanym obiektem a sprzętem pomiarowym rozróżnia się sensory kontaktowe (czujki igłowe) i bezkontaktowe.

W celu uzyskania precyzyjnych, stabilnych i powtarzalnych warto należy wybrać czujniki (sensory) do elektrycznych mierników temperatury gazów, płynów od sprawdzonego producenta i dostawcy — firmy Afriso!

Zobacz również pozostałe rodzaje elektronicznych czujników temperatury w naszej ofercie: