Termometry gazowe FTH CH chemiczne

Oferujemy wskazówkowe gazowe termometry chemiczne. Sprzedajemy modele w wersjach z kapilarą lub bez. Ciepłomierze są zróżnicowane pod względem średnicy tarczy i zakresu wskazań. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem wysokiej klasy urządzeń do pomiaru temperatury - dzięki nim wykonasz dokładne pomiary temperatury mediów w różnych instalacjach. Zapewniamy profesjonalne wsparcie techniczne i doradztwo przed zakupem.

Zastosowanie termometrów gazowych FTh

Oferowane termometry gazowe służą do precyzyjnego pomiaru temperatury mediów agresywnych we wszelkiego typu instalacjach przemysłowych. Urządzenia znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. chemicznym, naftowym, energetycznym, spożywczym, farmaceutycznym i wszędzie tam, gdzie występują gwałtowne zmiany temperatury. Podzespoły wykorzystywane są jako element układu monitorowania procesów technologicznych. Te manometryczne ciśnieniowe artykuły stanowią ważną część systemów bezpieczeństwa grzewczego. Zakres wskazań – w zależności od modelu – wynosi:

  • –20-60°C,
  • 0-60/120/160/200/300/400/50 °C,

Manometryczny termometr ciśnieniowy gazowy działa zgodnie zgodne z normą PN-EN 13190, co oznacza, że spełnia on rygorystyczne wymagania niezbędne dla zagwarantowania prawidłowości i sterylności odbywających się procesów przemysłowych.

Budowa i sposób montażu

Pomiarowe urządzenie składa się z czujnika (zbiornika płynu), który jest umieszczony w ośrodku mierzonej temperatury. Ważnym podzespołem jest również manometr, a w niektórych modelach także kapilara ze stali nierdzewnej. Termometr ciśnieniowy gazowy stanowi trwałą i szczelnie zamkniętą całość.

System pomiarowy FTh mocowany jest bezpośrednio do instalacji za pośrednictwem tulei montażowej. Do urządzeń chemicznych z kapilarą wykorzystuje się uchwyty ścienne lub panelowe kołnierze. Posiadamy w ofercie:

Właściwości termometrów

Dzięki wytrzymałej obudowie ze stali nierdzewnej, mosiężnemu mechanizmowi oraz nietłukącej się szybce wykonanej z bezpiecznego szkła – chemiczne termometry manometryczne gazowe to pomiarowe urządzenia ciśnieniowe charakteryzujące się długą żywotnością. Cechuje je także łatwa obsługa.

Duża średnica tarczy (100 lub 160 mm), wskazówki wykonane z wysokogatunkowego aluminium i czarne oznaczenia na białym tle umożliwiają szybki odczyt z dużej odległości.

Wytrzymała i hermetycznie zamykana obudowa w klasie ochrony IP65 zgodnie z normą PN-EN 60529 umożliwia zastosowanie chemicznego termometru manometrycznego w trudnych warunkach zewnętrznych. Za ich pomocą można dokonywać dokładnych pomiarów temperatury nawet przy silnych obciążeniach mechanicznych.

 

Sprawdź również inne warianty dostępne w ofercie AFRISO: termometry bimetaliczne przylgowe, termometry bimetaliczne do pomiaru temperatury spalin, termometry bimetaliczne ze stali nierdzewnej, termometry gazowe czy termometry maszynowe.