Detektor gazu GSP4

Detektor gazu GSP4

Art. Nr Nazwa produktu Grupa
rabatowa
Cena
44 110 10 Detektor gazu GSP4 F 286,00 € (1 249,71 zł)

Detektor gazu GSP4

Montaż, konserwacja czy naprawa instalacji gazowniczych wymagają zastosowania precyzyjnych urządzeń pomiarowych. Zalicza się do nich m.in. detektory gazów wykazujących się dużą łatwopalnością, w tym wybuchowych. Tego typu urządzenia dostępne są w ofercie firmy AFRISO. Zostały wyposażone w systemy umożliwiające detekcję przede wszystkim metanu, wodoru, propanu oraz butanu.

Specjalizujemy się w sprzedaży wyłącznie certyfikowanych mierników gazowych GSP4, z których mogą korzystać zawodowi instalatorzy. Zostały dopuszczone do użytku na terenie Unii Europejskiej dzięki zgodności z dyrektywami WEEE, RoHS oraz EMC. Dowiedz się, jak działają i gdzie mogą być wykorzystywane!

Jak działa system detekcji gazu w miernikach GSP4?

Dostępne w naszej ofercie urządzenia GSP4 wykazują się ponadprzeciętną czułością w zakresie wykrywania wybuchowych substancji lotnych. Obecny w nich system detekcji gazu wykorzystuje podgrzewane, półprzewodnikowe czujniki dyfuzyjne. W momencie gdy sonda takiego miernika znajdzie się w atmosferze bogatej np. w metan, wodór czy propan, nastąpi zmiana jego przewodności elektrycznej. Poprzez zmierzenie jej wartości detektory gazowe dla instalatorów są w stanie orientacyjnie podać stężenie danej substancji lotnej, poprzez zaświecenie odpowiednich diod. Detekcja gazu jest sygnalizowana w momencie, gdy wartość ta przekroczy 100 ppm.

Jak prawidłowo używać detektorów gazowych GSP4?

W celu uzyskania dokładnego pomiaru należy mieć świadomość czynników mogących go zakłócać. Mierniki gazów GSP4 są podatne na działanie m.in.:

  • oparów benzyny,
  • rozpuszczalników stosowanych np. w farbach czy klejach,
  • agresywnych detergentów.

Pracujący w takich warunkach, system odpowiedzialny za detekcję wybuchowych substancji lotnych może dawać nieprawdziwe wyniki ujemne lub dodatnie. Jednocześnie instalatorzy powinni unikać korzystania z detektorów gazowych w atmosferze ubogiej w tlen (poniżej 19%), która obniża wrażliwość czujnika.

Z czego składa się miernik gazowy GSP4?

Dostępne w naszej ofercie urządzenia pomiarowe są lekkie i bardzo poręczne. Zasilane z baterii mają solidną, odporną na uszkodzenia obudowę, w której oprócz elektroniki znajduje się głośniczek alarmowy oraz zestaw diod LED. Lampki świecą w trybie ciągłym lub przerywanym, informując o wyniku pomiaru, związanego z detekcją wybuchowych substancji lotnych. Sam detektor znajduje się na długim i elastycznym wysięgniku, dzięki czemu z miernika można korzystać nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Jest to podstawowe narzędzie pomiarowe każdego instalatora systemów gazowych, ale przydaje się także do badania szczelności różnego rodzaju zbiorników z gazem czy palników.

Zamów profesjonalny detektor gazu dla instalatorów systemów gazowych!

Już dziś skorzystaj z oferty naszej firmy i zamów wybrany miernik GSP4 do detekcji gazów wybuchowych. Sprzedajemy wyłącznie najlepsze detektory gazowe przeznaczone nawet dla profesjonalnych instalatorów. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu – zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie doboru takich systemów do konkretnych potrzeb.