Reduktory ciśnienia wody BPR

Elementy tworzące instalację wodociągową oraz podłączone do niej urządzenia powinny być zabezpieczone przed nadmiernym naporem krążącego w niej medium. Z tego powodu w pobliżu zaworu głównego montuje się reduktory ciśnienia wody BPR, które dostępne są w ofercie firmy AFRISO. Sprzedajemy je w wielu wersjach – w tym wyposażonych w filtr – różniących się m.in. wielkością gwintów przyłączy. Wszystkie z nich spełniają najwyższe standardy jakości i są objęte 24-miesięczną gwarancją. Sprawdź, dlaczego warto je stosować oraz jak wygląda ich prawidłowa eksploatacja!

W jakim celu montuje się reduktory ciśnienia wody?

Instalacje wodociągowe często wyposażone są w różnego rodzaju elastyczne złącza, które w przypadku dużego naporu krążącego w nich medium mogą ulegać uszkodzeniom. Jest to szczególnie ważne, gdy wartość ciśnienia spoczynkowego przekracza 5 barów. Reduktor wody BPR stosuje się więc przede wszystkim w celu ochrony systemu rur przed rozszczelnieniem oraz dodatkowo wyłapywania zanieczyszczeń, jeśli został wyposażony w filtr. Takie warunki są niekorzystne również dla niektórych urządzeń podłączonych do sieci, takich jak np. pralki czy zmywarki.

Co bardzo istotne, tego typu zawory można montować również w pobliżu podgrzewaczy wody oraz zasobników CWU. Dostępne w naszej ofercie reduktory, w tym wersje z wbudowanym filtrem, są przystosowane do współpracy z medium o temperaturze aż do 80°C. Ponieważ wyposażone są w przyłącza do montażu manometru, umożliwiają bardzo precyzyjną kontrolę ciśnienia na wyjściu.

Jak zamontować i uruchomić reduktor ciśnienia wody?

W zdecydowanej większości przypadków urządzenia te montuje się bezpośrednio za głównym zaworem wodociągowym lub w pobliżu urządzeń podłączonych do instalacji. Niezależnie od tego, czy wykorzystujesz reduktory ciśnienia wody z filtrem wbudowanym, czy bez niego, przed ich założeniem powinieneś dokładnie wypłukać cały system.

Fabrycznie zawory te są nastawione na 3 bary. Zmiany tej wartości dokonuje się poprzez poluzowanie lub dokręcenie śruby nastawy, po wcześniejszym zwolnieniu pierścienia blokującego. W celu precyzyjnego ustawienia tego parametru zaleca się montaż manometru wskazującego ciśnienie wody – każdy reduktor wyposażony jest w dwa przeznaczone do tego złącza.

Czy reduktor ciśnienia wody trzeba konserwować?

Wysoka jakość tych urządzeń sprawia, że są one praktycznie bezobsługowe i można je eksploatować bez konieczności konserwacji. Jednak zaleca się regularnie przeprowadzać kontrolę ciśnienia wody na wyjściu. Zbierające się w reduktorze BPR zanieczyszczenia mogą bowiem zakłócać jego prawidłową pracę. Z tego powodu warto stosować modele z filtrem lub stosować zewnętrzne systemy filtracyjne.

Zamów reduktor ciśnienia wody w sklepie AFRISO!

Już dziś skorzystaj z naszej oferty i zamów profesjonalne urządzenie do kontroli ciśnienia wody w instalacji wodociągowej. Każdy reduktor BPR dostępny w sklepie jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i posiada atest PZH. Mamy modele z wbudowanym filtrem oraz bez niego, które łatwo dobierzesz do własnych potrzeb. Zapraszamy do zakupów!