3- i 4-drogowe obrotowe zawory mieszające ARV ProClick

Jako doświadczony producent urządzeń sterujących do instalacji centralnego ogrzewania dostarczamy wyłącznie rozwiązania certyfikowane, skuteczne w działaniu i niezawodne. W poniższej ofercie naszego sklepu internetowego proponujemy 3- oraz 4-drogowe obrotowe zawory mieszające ARV ProClick. Są powszechnie stosowane w rozbudowanych systemach CO m.in. tam, gdzie gorącą wodę z kotła należy kierować do różnych układów. Oprócz tego nadają się do instalacji CWU.

Produkty tego typu marki AFRISO są wyjątkowo proste w obsłudze, a do tego można ich używać bez konieczności regularnego przeprowadzania konserwacji. Zapraszamy do zapoznania się z ich specyfikacją techniczną i zamawiania wybranych!

Jak zbudowane są obrotowe zawory mieszając ARV ProClick i do czego służą?

Każde tego typu urządzenie składa się z mosiężnego korpusu oraz przyłączy z gwintami wewnętrznymi. W ich wnętrzu znajduje się mieszalnik wyposażony w układ regulujący jego położenie, do którego obsługi służy pokrętło umieszczone na zewnątrz głowicy. Ponieważ umieszczona na nim skala jest dwustronna, 4- oraz 3-drogowe obrotowe zawory mieszające ARV ProClick można montować i obsługiwać w każdej pozycji.

Urządzenie to wykorzystywane jest w instalacjach CO i CWU z kotłami na paliwa stałe. Służy do mieszania gorącej wody wychodzącej z pieca z zimną powracającą do niego, w celu uzyskania pożądanej temperatury medium rozprowadzającego ciepło np. do kaloryferów. Obrotowe, mieszające zawory ARV ProClick  zarówno w wersji 3-, jak i 4-drogowej, mogą być także wykorzystane do rozdzielania czynnika grzewczego na kilka instalacji.

Jak wygląda obsługa zaworu mieszającego ARV ProClick?

Urządzenie to powinno być złożone w taki sposób, aby głowica ustawiona w pozycji 0 oznaczała pełne zamknięcie obrotowego zaworu mieszającego, a 10 całkowite otwarcie. Dzięki temu, poprzez jej przekręcanie w tym zakresie, da się płynnie regulować przepływ w konkretnych kierunkach. W razie potrzeby skalę można przestawić na drugą stronę, dostosowując ją do sposobu włączenia mieszalnika w instalację CO lub CWU. Zarówno 3-, jak i 4-drogowe modele AVR ProClick są wyposażone w specjalne siłowniki bardzo ułatwiające obracanie pokrętłem.

Niezawodne, obrotowe zawory mieszające AVR ProClick

Sprzedajemy urządzenia mieszające, charakteryzujące się bardzo niskim przeciekiem wewnętrznym, nieprzekraczającym 1,5%. 3- i 4-drogowe obrotowe zawory AVR ProClick są przystosowane do kontaktu z czynnikiem grzewczym zawierającym nawet do 50% glikolu. Ponieważ posiadają atest higieniczny wydany przez PZH, mogą być bezpiecznie montowane w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Zapraszamy do ich zakupu – zapewniamy profesjonalne wsparcie techniczne w wyborze i gwarantujemy sprawną realizację zamówień.

Dobierz zawór mieszający do instalacji