Grupy bezpieczeństwa c.w.u. z przyłączem do naczynia przeponowego BSB

Przygotowanie sprawnie działające instalacji polega również na jej odpowiednim zabezpieczeniu. Dlatego tak ważnym elementem każdej instalacji są chroniące jej działanie zawory. Grupa bezpieczeństwa ma za zadanie zapobiegać awariom i zapewniać wydajną pracę wszystkim komponentom. Co warto wiedzieć o grupach bezpieczeństwa?

Sprawdzona grupa bezpieczeństwa c.w.u.

Sprawnie działająca instalacja kotła wymaga odpowiednich zabezpieczeń. Do zabezpieczenia instalacji przygotowującej ciepłą wodę niezbędna jest grupa bezpieczeństwa c.w.u. Taki element w całym systemie chroni go przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Zawór bezpieczeństwa mierzy ciśnienie w instalacji i powiadamia o jego wzroście, jednocześnie zapobiegając awariom. Grupa bezpieczeństwa c.w.u. służy także do podłączenia przeponowego naczynia wzbiorczego. 

Zanim wybierzesz grupę bezpieczeństwa kotła, sprawdź jej parametry. Grupa powinna zostać dobrze dobrana: dopasowując grupę bezpieczeństwa c.w.u. należy koniecznie sprawdzić, jaki zawór bezpieczeństwa jest niezbędny w danej instalacji, jaką pojemność ma zbiornik c.w.u. oraz jaka jest moc całej instalacji. Dopasowana na tej podstawie grupa bezpieczeństwa c.w.u. na pewno będzie skutecznie działać.

Grupa bezpieczeństwa kotła to podstawa

Grupy bezpieczeństwa kotła BSB mają dodatkowe przyłączenie do naczynia przeponowego. Taka grupa jest zbudowana z mosiężnej belki, na której zakończeniu został umieszczony gwint do naczynia przeponowego. Grupa bezpieczeństwa z przyłączem do naczynia przeponowego posiada także niezbędne wyposażenie, czyli manometr oraz zawór bezpieczeństwa. Co istotne, nasze produkty tworzymy w taki sposób, by były możliwie najprostsze w obsłudze i ułatwiające działanie. Dlatego na przykład zawór montażowy pozwala na demontaż odpowietrznika bez konieczności opróżniania całej instalacji. Grupy mają również miejsca na śruby, które możesz przymocować do ścian w wygodny sposób.

Grupa bezpieczeństwa z przyłączem do naczynia przeponowego 

Grupy bezpieczeństwa dostępne w AFRISO zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Są dopracowane i posiadają wszystkie elementy niezbędne do bezpiecznego i skutecznego działania. Zawory, manometr czy szybkozłącza ułatwiające montaż i demontaż sprawiają, że dostępne w naszym sklepie produkty są najlepszym wyborem w instalacjach.

To nie wszystko: grupy bezpieczeństwa AFRISO posiadają również wszelkie niezbędne certyfikaty. Nasze produkty powstają między innymi w zgodzie z deklaracją CE potwierdzającą zgodność z dyrektywą ciśnieniową oraz posiadają Certyfikat Badania Typu wydany przez Urząd Dozoru Technicznego. Dzięki temu jesteśmy pewni, że zawsze będziesz zadowolony z ich działania.