Zawory upustowe różnicy ciśnień DU

Zarówno wydajność, jak i żywotność systemów CO w dużej mierze uzależnione są od jakości zastosowanych urządzeń odpowiedzialnych za kontrolowanie ich pracy. Zalicza się do nich między innymi zawory upustowe różnicy ciśnień DU z funkcją nastawy jej granicznej wartości, które znajdują się w poniższej ofercie naszego sklepu internetowego. Produkowane przez AFRISO spełniają najwyższe standardy jakości i są przeznaczone do współpracy z instalacjami centralnego ogrzewania zgodnymi z normą PN-EN 12828. Sprzedajemy je w wersji kątowej oraz prostej – zapraszamy do zapoznania się z ich przeznaczeniem, zasadą działania oraz sposobem montażu.

Gdzie i w jakim celu stosuje się zawory upustowe różnicy ciśnień DU?

Urządzenia te znajdują zastosowanie w każdej zamkniętej instalacji centralnego ogrzewania. Zamontowane w odpowiednim miejscu odpowiadają za utrzymanie stałego ciśnienia generowanego przez pompę cyrkulacyjną. Niwelują ewentualne jego różnice pomiędzy wartością na wejściu oraz wyjściu dla medium grzewczego. Ponieważ sprzedajemy zawory upustowe DU z nastawą, istnieje możliwość płynnej regulacji momentu, w którym się uruchamiają. Dodatkowo, z racji oferowania ich w wersji prostej oraz kątowej, możesz wybrać model idealnie dopasowany do budowy konkretnego systemu CO. Wszystkie z nich mają mosiężne korpusy, dzięki czemu są solidne i odporne na pracę w niekorzystnym, wilgotnym środowisku.

Urządzenia te montuje się przede wszystkim w celu poprawy wydajności działania instalacji centralnego działania. Zapobiegają także powstawaniu niekorzystnego zjawiska, jakim są tak zwane szumy przepływu czynnika grzewczego. Jednocześnie kątowe i proste zawory upustowe różnicy ciśnień DU z nastawą w pewnym stopniu chronią pompę cyrkulacyjną CO przed uszkodzeniem.

Jak wygląda montaż zaworu upustowego różnicy ciśnień?

Aby urządzenie to mogło mierzyć różnicę ciśnień po obu stronach pompy cyrkulacyjnej, musi być podłączone do jej wejścia i wyjścia. Z tego powodu należy najpierw przygotować bypass łączący oba te przewody. Następnie w jego przebiegu montuje się kątowy lub prosty zawór upustowy DU. Po uszczelnieniu i skręceniu przyłączy pozostaje tylko odpowiednio wyregulować nastawę – ułatwia to czytelna skala z podziałką w barach.

Zamów zawór upustowy różnicy ciśnień w sklepie AFRISO

Nasze profesjonalne urządzenia kontrolujące pracę systemów CO są certyfikowane, co gwarantuje skuteczność i wysoką precyzję ich działania. Dlatego już teraz zapraszamy do zamawiania kątowych lub prostych zaworów upustowych różnicy ciśnień DU. Modele z nastawą, dostępne w ofercie sklepu internetowego AFRISO, są bardzo proste w obsłudze. W razie dodatkowych pytań gorąco zachęcamy do kontaktu – służymy fachowym wsparciem technicznym.