Bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl F

W budownictwie mieszkaniowym coraz częściej obserwujemy odchodzenie od klasycznych grzejników na rzecz bardziej wydajnego i tańszego w eksploatacji rozwiązania. Jest nim podłogówka, czyli instalacja płaszczyznowa, która zimą rozprowadza ciepło w budynku, a latem może odpowiadać za jego chłodzenie. Ze względu na jej rosnącą popularność, w ofercie naszej firmy AFRISO znajdują się rozwiązania, które pozwalają na bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym. To system FloorControl F, składający się ze sterownika wraz z podłączonymi do niego czujnikami oraz dodatkowymi akcesoriami. Sprawdź, jakie elementy zawiera i dlaczego warto z niego korzystać!

FloorControl F – kompleksowy system do sterowania podłogówką!

Korzystając z naszego rozwiązania, będziesz mógł kompleksowo zarządzać ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym w domu. W przypadku systemu FloorControl F bezprzewodowe sterowanie podłogówką może objąć aż 22 pętle instalacji płaszczyznowej. Co więcej, sterownik umożliwia zaprogramowanie do 8 stref grzewczych, które będą całkowicie od siebie niezależne. Dzięki temu zyskujesz możliwość oddzielnego kontrolowania temperatury dla każdego pomieszczenia.

Istotną zaletą jest również możliwość zarządzania pracą zarówno kotła CO, jak i pompy obiegowej rozprowadzającej medium po sieci. Ponieważ system będzie automatycznie wyłączał grzanie lub chłodzenie w momencie, gdy zadana temperatura w pomieszczeniu zostanie osiągnięta, obniżysz koszty eksploatacji podłogówki. Jednocześnie bezprzewodowy sterownik ogrzewania podłogowego FloorControl F wraz z jego akcesoriami jest wyjątkowo prosty w montażu oraz konfiguracji.

Tak kompleksowe sterowanie instalacją płaszczyznową jest możliwe dzięki licznym akcesoriom, z których najważniejszymi są:

  • listwa sterująca,
  • termostaty pokojowe,
  • czujniki temperatury i powielacze sygnału bezprzewodowego.

Listwy sterujące do systemów FloorControl F

Listwy to jeden z najważniejszych elementów – dzięki nim bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl F jest tak kompleksowy. Listwy te odpowiadają m.in. za:

  • kontrolę pracy siłowników rozdzielacza,
  • włączanie/wyłączanie pomp podłogówki czy kotłów CO,
  • regulowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Co bardzo istotne, są one wyposażone w czytelne wyświetlacze, prezentujące najważniejsze informacje dotyczące parametrów pracy instalacji podłogowej. Sterownik ma przy tym intuicyjny w obsłudze system operacyjny.

Bezprzewodowe termostaty pokojowe do sterowania ogrzewaniem podłogowym

W przypadku tych urządzeń do wyboru są wersje zasilane z sieci 230 V lub wyposażone w baterię, przeznaczone do montażu natynkowego. Termostaty instalacji płaszczyznowej stanowią kolejny kluczowy element do sterowania podłogówką. To na nich ustawia się temperaturę dla danego pomieszczenia. Informacja o aktualnej jej wartości jest bezprzewodowo przekazywana do sterownika systemu FloorControl F, który na tej podstawie uruchamia bądź wyłącza ogrzewania/chłodzenie podłogowe. Aby prawidłowo spełniały swoją funkcję, powinny znaleźć się z dala od okien oraz drzwi, a do tego na wysokości minimum 150 cm od podłogi.

Czujniki temperatury podłogówki oraz powielacze sygnału bezprzewodowego

Ostatnim ważnymi elementami łączącymi się bezprzewodowo ze sterownikiem FloorControl F są czujniki temperatury. Monitorują one ten parametr bezpośrednio na poziomie ogrzewania lub chłodzenia podłogowego. Oprócz tego, jeśli instalacja płaszczyznowa jest bardzo rozległa, należy zastosować powielacze sygnału. Montuje się je w gniazdkach sieciowych w celu zwiększenia zasięgu komunikacji zdalnej, umożliwiającej systemowi sterowanie poszczególnymi strefami grzewczymi podłogówki.

Jaka jest zasada działania systemu FloorControl F?

Choć składa się z wielu elementów, zasada działania urządzenia sterującego pracą ogrzewania lub chłodzenia podłogowego jest bardzo prosta. Użytkownik systemu FloorControl F ustawia na termostatach zadaną temperaturę. Informacja o niej jest bezprzewodowo przesyłana do sterownika. Jeśli spadnie poniżej ustalonego poziomu, podłogówka zostanie uruchomiona, natomiast przy jej przekroczeniu blokowany jest dopływ medium do danej sekcji instalacji płaszczyznowej.

Wszystko to przyczynia się do oszczędności czasu, ale także pieniędzy poprzez precyzyjniejsze sterowanie parametrem temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Co bardzo istotne, oprogramowanie FloorControl F daje użytkownikowi możliwość tworzenia harmonogramów. Dzięki temu np.  sterownik ogrzewania podłogowego może automatycznie obniżać temperaturę za dnia, gdy domownicy są w pracy, a podnosić ją na krótko przed ich powrotem. Analogicznie można to wykorzystać do chłodzenia wnętrz.

Zamów wszystkie elementy systemu FloorControl F do sterowania podłogówką!

Jeśli masz w domu podłogówkę, już dziś skorzystaj z oferty naszej firmy AFRISO i zamów nowoczesny system FloorControl F do sterowania instalacją płaszczyznową. Sprzedajemy wszystkie elementy, a więc zarówno bezprzewodowy sterownik ogrzewania czy chłodzenia podłogowego, jak i termostaty, listwy, czujniki temperatury oraz powielacze sygnału. Mnogość wersji tych urządzeń sprawia, że z łatwością dobierzesz je do własnych potrzeb. Jednocześnie możesz skorzystać z naszego wsparcia w wyborze, dlatego gorąco zachęcamy do kontaktu!