Membranowe zawory bezpieczeństwa MS z gwintem zewnętrznym do instalacji grzewczych

Oferujemy wysokiej klasy urządzenia, które służą do ochrony systemów centralnego ogrzewania przed poważnymi awariami. Membranowe zawory bezpieczeństwa MS z gwintem zewnętrznym do instalacji grzewczych pełnią niezwykle istotną funkcję. Odpowiadają bowiem za regulowanie ciśnienia cieczy krążącej w sieci C.O. – upuszczają je w momencie, gdy jest zbyt wysokie. Z racji eksploatacji w trudnych warunkach, wykonane zostały z zachowaniem doskonałej precyzji, dzięki czemu spełniają rygorystyczne wytyczne normy UDT oraz dyrektywy PD. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi modelami i zamawiania wybranych produktów.

Jak działają membranowe zawory bezpieczeństwa MS przeznaczone do instalacji grzewczych?

Wewnątrz mosiężnej, odlewanej obudowy znajduje się membrana wykonana ze specjalnie dobranego materiału. Została zaprojektowana w taki sposób, aby uszczelniać zawór bezpieczeństwa MS do momentu przekroczenia określonego poziomu ciśnienia cieczy krążącej w instalacji grzewczej. Gdy będzie zbyt wysokie, następuje jego automatyczne upuszczenie, skutkujące obniżeniem do bezpiecznej wartości.

Należy zwrócić uwagę na to, każde dostępne w tej kategorii membranowe urządzenie tego typu, jest wyposażone w gwint zewnętrzny. Jeśli podłączenie go do systemu C.O. wymaga, aby był nagwintowany od wewnątrz, należy wybierać spośród innych modeli, które także sprzedajemy – zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą!

Obsługa zaworów membranowych MS jest bardzo prosta

W przypadku prawidłowego zamontowania tych produktów zgodnie z dołączoną instrukcją ich obsługa ogranicza się w zasadzie jedynie do okresowej kontroli technicznej. Membranowe zawory bezpieczeństwa MS z gwintem zewnętrznym do C.O. automatycznie upuszczają nadmiar ciśnienia z rur. W celu weryfikacji ich sprawności wystarczy odkręcić znajdujące się na obudowie pokrętło, co powinno skutkować wyciekiem cieczy z instalacji grzewczej. Po wykonaniu testu element z tworzywa sztucznego należy dokręcić z odpowiednią siłą.

Zawory membranowe MS do instalacji C.O. pracujących pod różnym ciśnieniem

W przypadku zakupu tego urządzenia należy koniecznie dobrać go pod kątem mocy instalacji grzewczej oraz panującego w niej ciśnienia. Z tego powodu w naszej ofercie mamy wiele rodzajów membranowych zaworów bezpieczeństwa MS z gwintami zewnętrznymi, które różnią się od siebie powyższymi parametrami. Zapraszamy do kontaktu w przypadku wątpliwości związanych z wyborem – oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne.

Nasze urządzenia do systemów C.O. spełniają najwyższe standardy jakości i cechują się ponadprzeciętną żywotnością. Sprzedajemy je w konkurencyjnych cenach, a do tego gwarantujemy sprawną realizację zamówień, do których składania gorąco zachęcamy.

 

Sprawdź też pozostałe rodzaje zaworów bezpieczeństwa: