Historia firmy

AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO, istniejącej na rynku europejskim ponad 150 lat. Firmę AFRISO założył Adalbert Fritz w 1869 roku w Turyngii. Nazwa firmy pochodzi od skrótu sformułowania Adalbert FRItz & SOhn, który pierwotnie służył jako adres telegraficzny spółki. Początkowo firma zajmowała się produkcją urządzeń przeznaczonych do pomiaru temperatury i ciśnienia.

Dziś Grupa AFRISO, wciąż należąca do rodziny Fritzów i zarządzana przez jej czwarte pokolenie, jest producentem armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sterujących, sygnalizujących i pomiarowych. Produkty AFRISO można znaleźć na wszystkich rynkach europejskich, w tym – na rynku polskim.

W Polsce produkty marki AFRISO zaczęły się pojawiać zaraz po roku 1990. Dynamiczny wzrost sprzedaży sprawił, że w 1997 roku powstała w Gliwicach firma AFRISO-Euro-Dynamika spółka typu joint-venture, w której głównymi udziałowcami byli i są do dzisiaj: Grupa AFRISO oraz Michał Kulicki (Prezes Zarządu Spółki). W roku 2007 nazwa firmy została zmieniona na AFRISO Sp. z o.o.

Pierwsze sukcesy AFRISO na polskim rynku wiązały się ze sprzedażą automatycznych odpowietrzników, grup bezpieczeństwa do kotłów grzewczych oraz armatury do oleju opałowego. Wkrótce potem do listy bestsellerów dołączył analizator spalin Minilyzer O2. W 2001 roku rozpoczęła się dystrybucja na dużą skalę zaworów bezpieczeństwa, termostatów oraz obrotowych i termostatycznych zaworów mieszających. Z biegiem lat, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów, oferta AFRISO była wzbogacana o kolejne rodziny produktów, takie jak:

  • ProControl – zawory i urządzenia regulacyjne do instalacji grzewczych,
  • PrimoTherm i PrimoSol – grupy pompowe,
  • WatchDog – urządzenia nadzorcze,
  • ProCalida – rozdzielacze poliamidowe,
  • Eurolyzer ST i Bluelyzer ST – analizatory spalin nowej generacji.

 

W 2012 roku Grupa AFRISO przejęła firmę GAMPPER – producenta opatentowanych zaworów przygrzejnikowych VarioQ.

AFRISO systematycznie prowadzi prace badawczo-rozwojowe uwieńczone wieloma opatentowanymi rozwiązaniami. Dotyczy to także najbardziej popularnych grup produktów. W rezultacie pojawiły się nowe generacje:

  • automatycznych odpowietrzników – w roku 2015 oraz
  • termostatycznych zaworów mieszających ATM – w roku 2016.

 

W 2016 oferta firmy została uzupełniona o markę AFRISOBasic, obejmującą nieco uproszczone produkty z zakresu Pomiar-Nadzór-Regulacja. W 2017 roku, równo 20 lat od początku działalności AFRISO na polskim rynku, zaprezentowaliśmy absolutną nowość –zawory mieszające ARV ProClick® i siłowniki elektryczne ARM ProClick® z innowacyjnym rozwiązaniem montażu siłowników na zaworach.

Od roku 2006 system jakości obowiązujący w AFRISO Sp. z o.o. posiada certyfikat zgodności z normą ISO 9001. Jesteśmy dumnym laureatem 19 kolejnych wyróżnień Gazela Biznesu dziennika gospodarczego Puls Biznesu, dwóch Super-Gazel i ośmiu Diamentów Forbesa. Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach dwukrotnie przyznała nam nagrodę Kruszec Biznesu. Oferowane przez nas produkty były także honorowane statuetką Złotego Instalatora.

Pozycja firmy zobowiązuje do szczególnej dbałości o jakość produktów i obsługi oraz do wyznaczania najwyższych branżowych standardów. Wiemy, że bliskość z klientami, jasno wyznaczony cel oraz konsekwencja w działaniu stanowią stabilną podstawę dalszego dynamicznego rozwoju AFRISO.

Ciasteczka.

Korzystając z tej strony, automatycznie akceptujesz, że używamy plików cookie. Dowiedz się więcej.