Grupa pompowa PrimoTherm K 180-1 DN32

Grupa pompowa PrimoTherm K 180-1 DN32

Grupy pompowe do instalacji grzewczych PrimoTherm

Rozbudowane instalacje grzewcze cechują się obecnością wielu oddzielnych sekcji zasilających podłączone do nich różne odbiorniki ciepła. Do rozprowadzania po poszczególnych obiegach medium roboczego w postaci wody lub jej mieszaniny z glikolem, stosuje się specjalne grupy pompowe. Dostępne w ofercie urządzenia PrimoTherm to rozbudowane zespoły, w skład których wchodzą m.in. termometry, zawór odcinający oraz izolacja termiczna. Sprzedajemy zestawy w różnych konfiguracjach, w tym do podłogówek, co umożliwia ich dobór do konkretnych potrzeb – poznaj wszystkie modele!

Jakie jest przeznaczenie grup pompowych?

Podstawą efektywności działania rozbudowanego systemu c.o. jest stała regulacja temperatury medium, które przepływa przez poszczególne obiegi. Grupa pompowa PrimoTherm odpowiada między innymi za to, kierując wodę do różnych punktów systemu i kontrolując poziom jej ciepła. Co bardzo istotne, zespoły takie mogą dystrybuować czynnik grzewczy do urządzeń wymagających różnych jego parametrów. Na przykład zestaw pomp dostarcza bardzo gorące medium do grzejników ściennych i jednocześnie dużo chłodniejsze do podłogówki.

Należy przy tym podkreślić, że grupy pompowe PrimoTherm umożliwiają również podłączenie dwóch niezależnych źródeł ciepła. Obiegi instalacji grzewczej mogą być zasilane np. z gazowego kotła kondensacyjnego i jednocześnie pieca opalanego paliwem stałym. Ponieważ zestawy tego typu często są wyposażone w zawory termostatyczne, umożliwiają efektywne wykorzystanie energii cieplnej, obniżając koszty ogrzewania podłogówką czy innym systemem c.o.. Nasze zespoły pomp są przy tym doskonale uszczelnione (izolacja termiczna) oraz niezwykle wydajne w działaniu.

Jakie są zalety grup pompowych PrimoTherm?

Ogromna popularność tych urządzeń to efekt wielu korzyści wynikających z ich użytkowania. Najważniejsze zalety, jakimi charakteryzuje się grupa pompowa PrimoTherm podłączona do podłogówki czy każdej innej instalacji c.o., to:

  • prostota montażu zestawu,
  • zajmowanie relatywnie niewielkiej przestrzeni,
  • możliwość precyzyjnego kontrolowania temperatury oddzielnie dla różnych obiegów,
  • maksymalne ograniczenie strat ciepła dzięki kompaktowej budowie zespołu pomp i szczelnej izolacji termicznej,
  • uniwersalność zastosowania,
  • praktycznie bezobsługowe działanie.

Wszystko to pod warunkiem, że zestaw pompowy zostanie odpowiednio dobrany pod daną podłogówkę czy inny system .co. z wieloma obiegami. Z tego powodu gorąco zachęcamy do kontaktu z doradcą naszej firmy AFRISO. Zapewni profesjonalne wsparcie w wyborze zespołu pomp PrimoTherm podpowiadając, która grupa tych urządzeń sprawdzi się najlepiej w danym zastosowaniu.

Zamów nowoczesne zespoły pompowe PrimoTherm do instalacji grzewczej!

Już dziś skorzystaj z oferty naszej firmy i kup nowoczesne grupy urządzeń do rozdzielania medium w różnych obiegach instalacji CO. Każdy zespół pompowy PrimoTherm został bardzo precyzyjnie wykonany z najlepszej jakości materiałów i jest objęty aż 3-letnią gwarancją. Do zestawów dołączone są instrukcje, dzięki którym szybko podłączysz je pod podłogówkę czy inny system grzewczy. Zapraszamy do składania zamówień – gwarantujemy szybką ich realizację!