Detektory optoelektroniczne AFA 11

Wykorzystując instalację CO zasilaną paliwami płynnymi, należy szczególną uwagę przykładać do kwestii bezpieczeństwa jej eksploatacji. Jednymi z rozwiązań, które znacząco je zwiększają, są dostępne w naszej ofercie optoelektroniczne detektory AFA 11. Te precyzyjne w działaniu i jednocześnie proste w obsłudze urządzenia służą do wykrywania ewentualnych wycieków cieczy, automatycznie sygnalizując takie zdarzenie alarmem dźwiękowym oraz optycznym. Zapraszamy do zapoznania się z zasadą ich działania oraz zamawiania sprawdzonych akcesoriów do systemów centralnego ogrzewania na olej opałowy lub napędowy.

Jak działają optoelektroniczne detektory wycieku cieczy?

Wbrew pozorom zasada działania tych urządzeń jest prosta, co przekłada się na wyjątkową dokładność ich pracy. Detektory wycieku cieczy AFA 11 wyposażone są w sondę optoelektroniczną, która składa się z nadajnika oraz odbiornika. Pierwszy z elementów generuje promienie podczerwone, natomiast drugi odpowiada za ich rejestrowanie. Oba należy umieścić naprzeciwko siebie w skrajnych punktach przestrzeni zagrożonej zalaniem – np. wannie znajdującej się pod zbiornikiem na paliwo płynne.

Jeśli pomiędzy tymi urządzeniami znajduje się tylko powietrze, wiązka podczerwona praktycznie w całości będzie docierać do odbiornika. Natomiast przechodząc przez ciecz, spora jej część zostanie utracona, co oznacza wyciek i skutkuje uruchomieniem alarmu przez detektor optoelektroniczny AFA 11. Procesem tym zarządza centrala sterująca, która jest wyposażona w diody sygnalizacyjne oraz układ odpowiedzialny za generowanie dźwięku alarmowego. Ma ona także prosty w obsłudze panel z przyciskami do uruchamiania jej funkcji.

Jakich cieczy wycieki mogą wykrywać detektory AFA 11?

Urządzenia te, dostępne w ofercie naszej firmy AFRISO, można wykorzystać nie tylko do monitorowania ewentualnych nieszczelności w zbiornikach z paliwem płynnym (w tym parafinowym) zasilającym kocioł CO. Detektory optoelektroniczne AFA 11 wykryją także wyciek wielu innych cieczy, w tym m.in.:

  • brudnej wody,
  • wszelkiego rodzaju olejów silnikowych, przekładniowych czy wykonanych na bazie roślinnej,
  • wodnego roztworu mocznika AdBlue.

Jeśli jednak będą wykorzystywane przy kotłach centralnego ogrzewania, polecamy modele wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania pieca lub palnika. Uruchamia się w momencie wykrycia nieszczelności.

Zamów nowoczesny detektor optoelektroniczny wycieków cieczy!

Już dziś skorzystaj z oferty firmy AFRISO i zamów wybrany model urządzenia do wykrywania wycieków cieczy. Nasze detektory optoelektroniczne AFA 11 są certyfikowane i objęte aż 3-letnią gwarancją. Jeśli masz dodatkowe pytania związane z tym sprzętem, skontaktuj się z nami – zapewniamy profesjonalne wsparcie techniczne.