Membranowe zawory bezpieczeństwa MS z gwintem wewnętrznym do instalacji grzewczych

W trosce o bezpieczną eksploatację systemów C.O. należy montować w nich akcesoria chroniące przed nadmiernym wzrostem ciśnienia mieszanki wody i glikolu lub innej substancji transportującej ciepło. Z tego powodu w poniższej ofercie proponujemy, przeznaczone do instalacji grzewczych membranowe zawory bezpieczeństwa MS z gwintem wewnętrznym. Zamawiając jeden z nich, należy odpowiednio dobrać model pod kątem mocy wykorzystywanych kotłów i generowanego przez nie ciśnienia. Wszystkim klientom zapewniamy profesjonalne wsparcie w wyborze tych akcesoriów – zapraszamy do kontaktu.

Budowa i zasada działania membranowych zaworów bezpieczeństwa MS do instalacji C.O.

Obudowa tego akcesorium wykonana jest z wysokiej jakości mosiądzu, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie środowiska wodnego. Jest wyposażona w gwint wewnętrzny, który umożliwia włączenie urządzenia do instalacji C.O. Kluczowy element każdego zaworu bezpieczeństwa MS stanowi znajdująca się w jego wnętrzu membrana blokująca wypływ cieczy. Pełni taką funkcję do momentu przekroczenia określonej wartości siły wywieranej na nią przez napór cieczy krążącą w systemie grzewczym. Gdy zostanie przekroczona, dochodzi do rozszczelnienia i tym samym upuszczenia nadmiarowego ciśnienia, a następnie ponownego uszczelnienia.

Ważną częścią tego urządzenia jest także pokrętło wykonane z tworzywa sztucznego. Korzystając z niego, można testować membranowe zawory bezpieczeństwa z gwintem wewnętrznym do C.O. pod kątem ich drożności i tym samym sprawności.

Gdzie należy montować zawory bezpieczeństwa MS do instalacji grzewczych?

Znajdujące się na tych urządzenia oznaczenie MS identyfikuje je jako przeznaczone do użytku wyłącznie w instalacjach grzewczych. Spełniają normy wyznaczane przez dyrektywę PD, co oznacza, że są odporne na działanie wszystkich cieczy z grupy 1 oraz 2, w tym mieszaniny wody z glikolem. Membranowe zawory bezpieczeństwa z gwintem zewnętrznym do C.O. znajdujące się w naszej ofercie są przy tym zgodne z wymogami UDT.

Szeroki wybór zaworów bezpieczeństwa MS

Starając się sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę z membranowymi zaworami bezpieczeństwa MS. Akcesoria te, z gwintami wewnętrznymi, dostępne są w wielu wersjach różniących się od siebie m.in. ciśnieniem otwarcia. Umożliwia to ich idealny dobór do konkretnej instalacji grzewczej C.O., w tym pod kątem mocy wykorzystywanego kotła.

Wszystkim zainteresowanym zapewniamy profesjonalne wsparcie w wyborze tych urządzeń – wystarczy się z nami skontaktować. Gwarantujemy także sprawną realizację zamówień, a do tego przede wszystkim najwyższą jakość membranowych zaworów bezpieczeństwa MS, która jest potwierdzona odpowiednimi certyfikatami.

 

Sprawdź też inne zawory bezpieczeństwa: