Membranowe zawory bezpieczeństwa MSW do zasobników ciepłej wody użytkowej

Każda instalacja ze zbiornikiem C.W.U. powinna być odpowiednio zabezpieczona przed nadmiernym wzrostem ciśnienia krążącej w niej cieczy. Umożliwiają to membranowe zawory bezpieczeństwa MSW do zasobników ciepłej wody użytkowej, których szeroki wybór znajduje się w poniższej ofercie. Dostarczamy urządzenia certyfikowane, a więc m.in. dopuszczone do użytku przez Urząd Dozoru Technicznego, zgodne z jego wymaganiami. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi modelami i składania zamówień – w razie potrzeby oferujemy profesjonalne wsparcie w wyborze.

Jak zawór membranowy MSW zabezpiecza zasobniki ciepłej wody użytkowej?

Zbyt wysokie ciśnienie panujące w instalacji C.W.U. stwarza poważne zagrożenie dla podłączonego do niej zasobnika. Jego zmienna wartość jest jednak całkowicie naturalna. Stanowi konsekwencję podgrzewania cieczy, której towarzyszy zwiększanie jej objętości oraz wydzielanie się pary wodnej. Membranowe zawory bezpieczeństwa MSW do zbiorników ciepłej wody użytkowej niwelują ewentualne negatywne skutki tego zjawiska.

Każde takie urządzenia ma mosiężną obudowę, w której wnętrzu znajduje się elastyczna membrana. Jest wyginana pod naporem cieczy i jeśli jej siła przekroczy wartość graniczną, dojdzie do chwilowego rozszczelnienia oraz uwolnienia nadmiarowego ciśnienia, w celu ochrony zasobnika C.W.U.

Charakterystycznym elementem tego rodzaju membranowych zaworów bezpieczeństwa jest także pokrętło koloru niebieskiego. Świadczy ono o tym, że urządzenie to jest typu MSW, a więc przeznaczone do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej. Pełni także bardzo istotną funkcję – służy do testowania sprawności układu odpowiedzialnego za upuszczanie ciśnienia.

Jaki membranowy zawór bezpieczeństwa MSW wybrać?

Podczas wyboru tych urządzeń, należy przede wszystkim kierować się maksymalną mocą instalacji z zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową, jaka dopuszczalna jest w przypadku konkretnego modelu. Zwrócić należy uwagę także na wartość ciśnienia, przy której dochodzi do otwarcia membranowego zaworu bezpieczeństwa MSW. Kierowanie się tymi parametrami gwarantuje sprawność działania systemu ze zbiornikiem C.W.U.

Zapraszamy do zakupu membranowych zaworów bezpieczeństwa MSW

Swoją ofertę kierujemy zarówno do zawodowych instalatorów systemów ze zbiornikami na ciepłą wodę użytkową, jak i samych użytkowników. Przygotowaliśmy szeroką ofertę z membranowymi zaworami bezpieczeństwa MSW, które łatwo dobrać pod kątem parametrów technicznych konkretnej instalacji. Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji i składania zamówień. Każde urządzenie podłączane do zasobników C.W.U. jest certyfikowane, co stanowi potwierdzenie jego ponadprzeciętnej jakości, w tym skuteczności działania.

 

Sprawdź też pozostałe rodzaje zaworów bezpieczeństwa: