Jak sprawić, aby pompa ciepła działała prawidłowo i efektywnie?

07 grudnia 2022
1 minuta czytania

Nawet najdroższa i najlepsza pompa ciepła o wysokim współczynniku efektywności COP nie będzie działała prawidłowo, jeżeli w instalacji znajdzie się zanieczyszczone medium grzewcze. Cząstki metalu i rdzy, pozostałości po pracach instalacyjnych (resztki po spawaniu i lutowaniu rur), metaliczne elementy instalacji, piasek, kamień oznaczają uszkodzenia drogich części, obniżenie wydajności instalacji i nieprawidłową jej pracę.

  • Jak skutecznie zabezpieczyć instalację przed zanieczyszczeniami?
  • Jakie są zalety i wady stosowania filtra siatkowego?
  • Jak zabezpieczają instalację magnetyczne separatory zanieczyszczeń


Obejrzyjcie najnowszy film poradnikowy z kanału AFRISOpl - znajdziecie tam odpowiedź na powyższe pytania i wiele innych, cennych wskazówek. 

W tym odcinku zaprezentowaliśmy najlepsze rozwiązanie na zabezpieczenie instalacji, czyli magnetyczne separatory zanieczyszczeń AFRISO ADS - 110, 160 i 180 HP, które wyposażone są w bardzo silne magnesy neodymowe i w siatki filtracyjne. Warto zwrócić uwagę na nowość: magnetyczny separator zanieczyszczeń ADS 180 HP, który jest zaprojektowany specjalnie do instalacji z pompami ciepła. Charakteryzuje się zminimalizowanymi stratami ciśnienia. Montujemy go na powrocie, tak żeby wyłapał wszystkie zanieczyszczenia z instalacji.


Więcej informacji o produktach znajdziecie na:

Przy okazji zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube - nie czekaj, dołącz teraz! >>>