Jak poprawić sprawność kotła gazowego?

22 grudnia 2022
1 minuta czytania

Kotły gazowe kondensacyjne to powszechnie stosowane urządzenia do ogrzewania zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Ich zaletą jest wysoka sprawność spalania (niektórzy producenci podają nawet powyżej 100%). Aby jeszcze bardziej poprawić sprawność kotła gazowego kondensacyjnego należy zwiększyć ilość kondensatu, obniżając temperaturę powracającą do kotła gazowego. Przełoży się to po pierwsze na większą sprawność kotła, po drugie na mniejsze zużycie gazu. 

  • Jakie są sposoby na zwiększenie ilości kondensatu?
  • Czy, aby je zastosować, trzeba znać się na obsłudze kotłów gazowych?
  • Jak zastosować regulację pogodową, aby uzyska maksymalną możliwą sprawność kotła? 


Obejrzyjcie najnowszy film poradnikowy z kanału AFRISOpl - znajdziecie tam odpowiedź na powyższe pytania i wiele innych, cennych wskazówek.  

W tym odcinku zaprezentowaliśmy najlepsze rozwiązanie na zabezpieczenie systemu kanalizacyjnego przed negatywnym działaniem kwaśnego kondensatu. Jest to o tyle istotne, gdy do budynku podłączona jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Należy wtedy zwracać uwagę na jakość i rodzaj usuwanych zanieczyszczeń. Może bowiem dojść do zatrzymania rozkładu związków organicznych, co przełoży się na brzydki zapach z przydomowej oczyszczalni.

Można się przed tym prosto zabezpieczyć korzystając z neutralizatora kondensatu ACN 120. Trzeba go zamontować blisko kotła gazowego kondensacyjnego i podłączyć bezpośrednio do niego odpływ kondensatu z kotła. Po wypełnieniu neutralizatora odpowiednim złożem (jest w elementach dostawy) kwaśny kondensat będzie neutralizowany i otrzymamy kondensat bezpieczny dla przydomowych oczyszczalni ścieków. 

Więcej informacji o produktach znajdziecie na:

Przy okazji zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube - nie czekaj, dołącz teraz! >>>