Nowy budynek AFRISO.

05 maja 2022
2 minuty czytania

W czerwcu 2001 roku, niedługo po swoich czwartych urodzinach, spółka AFRISO-Euro-Dynamika przeprowadziła się z wielkomiejskich Gliwic do własnego niedużego budynku zlokalizowanego w miejscowości Szałsza.

Przeprowadzka w istocie nie zmieniła położenia firmy na mapie Polski. Szałsza graniczy z Gliwicami, a z okien, w odległej perspektywie, można podziwiać najwyższą konstrukcję drewnianą w Europie - wieżę gliwickiej radiostacji.

Natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie obserwowaliśmy pojawiające się sarny i bażanty, a czasami konnych jeźdźców z pobliskiej stadniny. Nowy obiekt zasiedlaliśmy z radością, mimo że wielu elementów wyposażenia jeszcze brakowało. Na przykład drzwi do poszczególnych pomieszczeń dojechały dopiero parę tygodni później.

Dziś załoga polskiego AFRISO liczy już ponad 80 osób, z czego większość na co dzień pracuje w biurze w Szałszy. Nasz budynek, mimo że rozbudowany w latach 2011 - 2012, stał się zbyt ciasny. Podjęliśmy więc decyzję o kolejnej rozbudowie. Przygotowania do inwestycji rozpoczęliśmy w 2019 roku, a w czerwcu 2021 roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, wbiliśmy w grunt symboliczną pierwszą łopatę.

 

Nowy budynek AFRISO

Przy projektowaniu nowego biurowca kierowaliśmy się dwiema ideami przewodnimi. Zależy nam na komforcie pracowników - przestronne pomieszczenia, specjalne, wyciszone miejsca jeśli ktoś potrzebuje skupienia, profesjonalne studio do fotografii produktów i kręcenia filmów poradnikowych - powierzchnia użytkowa całości to niemal 1600 m2. Zadbaliśmy także o zaawansowany system wentylacji zapewniający wysoką jakość i czystość powietrza.

 

Nowy budynek AFRISO

Drugi priorytet to ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wszystkie produkty AFRISO przyczyniają się do oszczędności energii i zmniejszania niekorzystnych emisji. Ta sama zasada przyświecała nam przy wyborze rozwiązań dla nowego obiektu - wyposażymy go między innymi w wydajną instalację fotowoltaiczną oraz nowoczesne pompy ciepła.

 

Budowa AFRISO (2).webp

Mamy przeświadczenie, że nasz nowy obiekt zyska uznanie także za swój kształt architektoniczny. Przy projektowaniu staraliśmy się twórczo nawiązać do bliższego i dalszego otoczenia, w tym do tradycji przemysłowej Górnego Śląska. Ponadto bryłę budynku wzbogacimy o dużą ilość zieleni, jak na podmiejską okolicę przystało.

Nowy budynek AFRISO

Nowe przestrzenie biurowe zamierzamy przekazać do użytkowania pod koniec 2022 roku. Umożliwi to przeprowadzkę kilkudziesięciu pracowników, w tym zespołów odpowiedzialnych za szeroko rozumianą obsługę klientów. Bardziej komfortowe warunki pracy naszej załogi z pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu tejże obsługi.

Na pewno zdamy Wam relację z otwarcia nowej siedziby. A tymczasem zapraszamy do zapoznania się z galerią nowego budynku. Przy okazji - lepszego prezentu na 25 lat polskiego AFRISO nie mogliśmy sobie wymarzyć!