Kadra zarządzająca

Ludzie stanowią siłę i największa wartość AFRISO - na wszystkich szczeblach firmowej hierarchii.

Stopień najwyższy, czyli kadra zarządzająca przedsiębiorstwem, to osoby kompetentne, dobrze zorganizowane i stale podnoszące swoje kwalifikacje.

W AFRISO jesteśmy przekonani, że warunkiem skutecznego działania jest przystępowanie do niego z pełnym zaangażowaniem. I właśnie tak, konsekwentnie postępujemy. Mało tego, jesteśmy przekonani, że naprawdę wielkie rzeczy można robić tylko w zespole – wewnętrznie zróżnicowanym, ale tak skonstruowanym, by jego członkowie mogli wzajemnie się uzupełniać.

Michał Kulicki

Michał Kulicki

Prezes zarządu

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach i MBA na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 1990 roku bierze aktywny udział w modernizowaniu branży grzewczej w Polsce. Pomysłodawca i założyciel polskiego AFRISO. Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny spółki od chwili jej założenia w 1997 roku.

Odpowiada za strategiczne zarządzanie przedsiębiorstwem i jego systematyczny, zrównoważony rozwój. Utrzymuje kontakty z centralą Grupy AFRISO i firmami siostrzanymi w Europie i na świecie. Koordynuje ekspansję AFRISO w wybranych krajach wschodnioeuropejskich.

Inżynier z zamiłowaniem do psychologii, menedżer zafascynowany historią. Uwielbia podróżować, niezależnie od środka lokomocji. Czytanie w kilku językach pozwala mu spoglądać na otaczający nas świat przez pryzmat różnych kultur i tradycji.

JUSTYNA GAWLIŃSKA

JUSTYNA GAWLIŃSKA

Wiceprezes zarządu
Dyrektor ds. Cyfrowej Transformacji Biznesu

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie na kierunku Logistyka. Bezpośrednio po ukończeniu studiów w roku 1997 dołączyła do zespołu budującego od podstaw firmę AFRISO. Przez lata od podszewki poznawała procesy związane z logistyką i obsługą klienta, zdobywając bezcenne doświadczenia i zrozumienie potrzeb klientów.

Aktualnie uczestniczy w strategicznym, operacyjnym i bieżącym zarządzaniem przedsiębiorstwem. Odpowiada za szeroko rozumiane zagadnienia logistyki i stacjonarnej obsługi klienta. Koordynuje wykorzystanie i rozwój firmowych systemów informatycznych.

Prywatnie jest mamą dwójki nastolatków, więc z psychologią pozostaje za pan brat. W wolnym czasie tworzy szkatułki, świeczniki, tacki – po prostu decoupage. Systematyczna i konsekwentna, logistyka jest nieustająco obecna w życiu prywatnym – przyszłoroczne letnie wakacje planuje już w listopadzie. Zakochana w Dalmacji i tam ładuje baterie co roku. Zamki, ruiny czy parę kamyczków, które kiedyś tworzyło zamek to kolejne miejsca, w których można ją spotkać.

KAROL BIAŁOBŁOCKI

KAROL BIAŁOBŁOCKI

Dyrektor ds. Rozwoju Strategicznego i Marketingu

Absolwent programu Aalto Executive MBA na WSB w Poznaniu. Współpracuje z AFRISO od 2001 roku. Wraz z rozwojem firmy zbierał doświadczenia na wielu stanowiskach, od Merchandisera poprzez Regionalnego Przedstawiciela Handlowego (Polska Pn.-Wsch.), Key Account Managera, Brand Managera do Dyrektora Sprzedaży i Marketingu.

Obecnie odpowiedzialny za krótko i długofalowe planowanie strategiczne firmy oraz realizację planów sprzedaży i marketingu na rynku polskim.

Prywatnie - pochodzi z Augustowa (podlaskie), mieszka w Poznaniu, a pracuje na Górnym Śląsku. Towarzyski, ciekawy świata, dociekliwy. Uwielbia wszystko, co ma silnik i można tym jeździć. Ogromy fan motocykli i klasycznych samochodów. Jazda jednośladem daje mu realizację młodzieńczych marzeń. Mówi, że to jest „wolność” oraz, że nie da się jej w niczym porównać z jazdą nawet najlepszym samochodem.

KRYSTIAN RADWAN

KRYSTIAN RADWAN

Dyrektor Sprzedaży

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Szkoły Zarządzania Sprzedażą Master Of Sales Management. Swoją karierę w AFRISO rozpoczął w 2002 roku. Przeszedł przez wszystkie dostępne w firmie stanowiska związane ze sprzedażą, zdobywając tym samym 14-letnie doświadczenie w sprzedaży, marketingu i obsłudze klienta.

Obecnie odpowiedzialny jest za realizację planu sprzedaży oraz strategię sprzedażową firmy na rynku polskim. Zarządza operacyjnie Zespołem Sprzedaży i obsługą kluczowych klientów. Decyduje o polityce handlowej na rynku.

Prywatnie – jest ojcem 2 dzieci. Mieszka w Krakowie. Wychował się w spokojnej miejscowości pod Wadowicami, do której często wraca by naładować akumulatory do efektywnej pracy.

BŁAŻEJ WOJCIECHOWSKI

BŁAŻEJ WOJCIECHOWSKI

Dyrektor techniczny

Od chwili uzyskania tytułu inżyniera Politechniki Warszawskiej na kierunku Ogrzewnictwo, Wentylacja i Klimatyzacja trwale związany jest z AFRISO. Na początku swojej pracy odpowiadał za sprzedaż i doradztwo techniczne. Od 2012 roku, pracując na stanowisku Dyrektora Technicznego, rozwija Zespół Badań i Rozwoju oraz Serwis urządzeń elektronicznych i elektrycznych.

W sposób szczególny odpowiedzialny za innowacje, rozwój produktów i ich zastosowań. Krzewi wiedzę techniczną wśród współpracowników i klientów. Realizując zadania Pełnomocnika Zarządu ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 dba o realizację polityki jakości organizacji oraz doskonalenie procesów.

Pasjonat gór i długich wędrówek. Fan wyścigowych serii MotoGP i WorldSBK. Zafascynowany wzornictwem użytkowym i jego wpływem na rozwój produktów.

ADAM SKORUPA

ADAM SKORUPA

Dyrektor Logistyki i Zakupów

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach o specjalności Transport i Logistyka oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich. Karierę w AFRISO rozpoczął pracując w Zespole Obsługi Klienta, co pozwala mu doskonale zrozumieć strategię AFRISO zorientowaną wokół doświadczeń klienta.

Odpowiedzialny za kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw. Koordynuje działania i projekty prowadzone wspólnie z centralą Grupy AFRISO w Niemczech i firmami siostrzanymi na świecie. Dba o konkurencyjność oferty, w razie potrzeby pełniąc rolę hamulca bezpieczeństwa dla Zespołu kreatywnych inżynierów AFRISO.

Jako ojciec 2 małych dzieci za najcenniejszy uznaje czas spędzony w rodzinnym gronie. Entuzjastycznie podchodzi do sztuki negocjacji fascynując się jej korzyściami również w życiu prywatnym. Pasjonuje się podróżami, a międzynarodowy charakter działalności AFRISO pozwala mu częściowo realizować tę pasję podczas pracy.