Mierniki wilgotności i temperatury powietrza FT

Prezentowane mierniki wilgotności powietrza i temperatury to nowoczesne mikroprocesorowe i wieloparametrowe urządzenia pomiarowe. Artykuły są przeznaczone do kontroli klimatu w pomieszczeniach znajdujących się w strefach niezagrożonych wybuchem. W katalogu mamy modele z czujnikiem zintegrowanym z obudową (FT 30) wyposażone w rozciągliwy elastyczny przewód (FT 40) lub znajdującym się na giętkiej sondzie typu Flex (FT 50). Wilgotnościomierze i analizatory to profesjonalne, poręczne i mobilne przyrządy inspekcyjne do pomiaru wartości minimalnych oraz maksymalnych.

Miernik poziomu wilgotności i temperatury powietrza — podstawowe dane techniczne

Oferowany miernik poziomu wilgotności i temperatury powietrza jest obsługiwany przy pomocy klawiatury odpornej na zabrudzenie i zapylenie. Sprzęt odznacza się szybkim odczytem i wysoką precyzją otrzymywanych wyników. Czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem pozwala na pracę w ciemniejszych pomieszczeniach. Funkcja "HOLD" umożliwia natychmiastowe zatrzymanie zarejestrowanych parametrów. Kompaktowa, ergonomiczna, nowoczesna obudowa wykonana z solidnego tworzywa, niewielkie rozmiary, mała waga i solidna kieszeń ochronna — to kolejne zalety urządzenia do pomiaru wilgotności i temperatury powietrza.

Integralnym wyposażeniem sprzedawanych wilgotnościomierzy są baterie alkaliczne typu AA. Mierniki pomiarowe mogą być również zasilane akumulatorami NiMH. Oprócz rejestrowania temperatury i wilgotności urządzenia pozwalają na pomiar punktu rosy. Umożliwia to stwierdzenie, czy w pomieszczeniu panują warunki, które mogą spowodować ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów.

Zastosowanie urządzeń pomiarowych do rejestrowania wilgotności i temperatury powietrza

Jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych jest determinowana wieloma czynnikami, w tym m.in. panującą wilgotnością względną. Przekroczenie zalecanych wartości (zarówno górnych, jak i dolnych) może być przyczyną braku komfortu pracy i mniejszej produktywności osób zatrudnionych oraz możliwością pojawienia się pleśni, grzybów i w rezultacie uszkodzeń znajdujących się we wnętrzu przedmiotów (np. eksponatów muzealnych, zbiorów bibliotecznych, archiwów pracowniczych, instrumentów muzycznych w filharmonii). Zbyt wysoka lub niska temperatura ma również wpływ na stan techniczny maszyn, urządzeń czy komputerów znajdujących się w profesjonalnych serwerowniach.

Regularna kontrola parametrów — przy użyciu profesjonalnych mierników, specjalistycznych wilgotnościomierzy i poręcznych urządzeń pomiarowych — wpływających na jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych jest konieczna zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w wielu branżach oraz dziedzinach gospodarki narodowej. Przykładowo można tu wymienić:

  • TSL (Transport — Spedycja — Logistyka),
  • przemysł farmaceutyczny (magazynowanie leków),
  • handel detaliczny i hurtowy (przechowywanie artykułów spożywczych i wrażliwych na wahania temperatury),
  • instytucje badawczo-naukowe (laboratoria),
  • ciepłownictwo (sprawdzanie wentylacji w kotłowniach i ciągach kominowych),
  • rolnictwo, sadownictwo (hodowla zwierząt gospodarskich, uprawy warzyw, owoców i roślin ozdobnych w szklarniach).

Pomiar temperatury i wilgotności w pomieszczeniach zamkniętych może zostać dokonany przez specjalistyczne mierniki i urządzenia pomiarowe typu FT. Dzięki nim można na bieżąco kontrolować jakość powietrza, która jest istotna z punktu widzenia komfortu użytkowania obiektów i przechowywania towarów, półproduktów, surowców.

Termohigrometry typu FT — profesjonalne urządzenia pomiarowe do wilgotności i  temperatury powietrza

Znajdujące się w ofercie Afriso urządzenia pomiarowe do wilgotności i temperatury powietrza to profesjonalne termohigrometry. Mierniki o szerokim zakresie odczytu, wysokiej precyzji i powtarzalności mają szerokie zastosowanie. Dzięki wysokiej rozdzielczości pomiaru umożliwiają bardzo dokładne sprawdzenie poszczególnych parametrów w pomieszczeniu oraz ocenę ich wpływu na ludzi, zwierzęta, rośliny i przedmioty. Zapraszamy do zapoznania się oferowanymi wilgotnościomierzami, miernikami, urządzeniami i wyboru odpowiedniego modelu FT.

 

Sprawdź również inne rodzaje czujników i mierników w ofercie Afriso.pl:

·         Czujniki temperatury do elektrycznych mierników temperatury

·         Modułowy system pomiarowy CAPBS STM

·         Termometry elektroniczne TM6

·         Termometry elektroniczne TM7 i TMD7